پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5291 تاریخ : 1391/03/08-00:00:00
,17,
راهی برای تثبیت قیمت و تقاضای مسکن

طرح مسکن مهر ویژه:

راهی برای تثبیت قیمت و تقاضای مسکن

رئیس اتحادیه انبوه سازان کشور اعلام کرد: طرح مسکن مهر ویژه راهی برای تثبیت قیمت و تقاضای مسکن در کشور است.

 ایرج رهبر با اشاره به اینکه اجرای طرح مسکن مهر توانسته بخشی از نیاز مسکن را در کشور پاسخگو باشد گفت: این طرح توانسته نیازهای دهک های پایین جامعه را در جهت تثبیت قیمت و تامین مسکن را تا حدی مرتفع سازد ولی برای دهک های نسبتا توانمند به علت نبود برنامه مناسب برای این قشر خاص مشکلاتی به وجود آورده که می توان به عدم هماهنگی پیش عرضه و تقاضا در مقابل نیازهای این قشر اشاره کرد که باعث بروز افزایش قیمت در این مورد شده است.
وی ادامه داد: به طور معمول نبود عرضه و تقاضا در مسکن باعث بروز مشکلاتی چون نامتوازن بودن عرضه و تقاضا و نیاز روز، انباشت تقاضا اشاره کرد که این عوامل قیمت مسکن را افزایش می دهد.
رهبر در ادامه با اشاره به اجرای طرح مسکن ویژه در استان تهران و کلان شهرها گفت: زمستان سال گذشته طرحی به وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ساخت مسکن مهر ویژه ارائه شد که اقدامات اولیه آن در حال بررسی و اجراست و این طرح در 4 نقطه شهر تهران اجرا می شود.
وی اضافه کرد: اجرای این طرح که حدود 200 هزار واحد است می تواند در جهت تثبیت قیمت و تقاضای مسکن در کلان شهری همانند تهران تاثیر به سزایی داشته باشد.
وی در پایان به برخی از ویژگی های مسکن مهر ویژه اشاره کرد و افزود: نزدیک بودن یا به تعبیری داخل محدوده بودن، تغییر در اتمام ساخت و استفاده از امکاناتی همچون کولر، پکیج و کابینت به صورت کامل از مزیت های این طرح است.
لازم به ذکر است: مراحل اولیه این طرح در شهر جدید پردیس که حدود 80 هزار واحد است در حال  اجراستارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران