پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5272 تاریخ : 1391/03/08-00:00:00
,15,
هشدار گوگل به کاربران  رایانه های آلوده

تازه‌های وب و اینترنت؛

هشدار گوگل به کاربران رایانه های آلوده

گوگل برای آخرین بار به کاربران بیش از نیم میلیون رایانه آلوده به نوعی بدافزار خطرناک در سراسر جهان هشدار داد.

 

.

خبرگزاری فارس: هشدار گوگل به کاربران نیم میلیون رایانه آلوده

 

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پی سی ورلد، این بدافزار با دستکاری و تغییر دی ان اس سایت ها، کاربران را به جای سایت های مورد نظر به سمت سایت های آلوده به کرم و ویروس هدایت می کند.

گوگل با شناسایی رایانه های آلوده به این بدافزار که از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند، هشداری را برای آنها به نمایش درآورده و از این کاربران می خواهد هر چه سریعتر برای پاکسازی رایانه خود اقدام کنند.

گوگل قصد دارد ظرف یک هفته آینده برای تمامی کاربران این 500 هزار رایانه اخطاریه هایی ارسال کند. البته برخی شرکت های اینترنتی مانع نمایش هشدارهای گوگل برای کاربران شده و اعتراض آن را برانگیخته اند.

با توجه به اینکه نیمی از کاربران این رایانه ها به زبان انگلیسی آشنایی ندارند پیش بینی می شود به درستی متوجه خطری که آنها را تهدید می کند، نشوند.

بدافزار DNSChanger توسط یکی از دسته های تبهکاری کشور استونی طراحی شده و از نوامبر سال 2011 در فضای مجازی فعال شده است. رایانه های آلوده به این بدافزار به سمت دی ان اس سرورهای هکرهای طراحی DNSChanger هدایت شده و دچار مشکلات فراوان و آلودگی ویروسی می شوند.

بررسی ها نشان می دهد حداقل 4 میلیون رایانه در سراسر جهان به این بدافزار آلوده شده اندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران