پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5271 تاریخ : 1391/03/08-00:00:00
,4,
نابودی علائم پیری با مصرف یک نوع نوشیدنی فضایی

نابودی علائم پیری با مصرف یک نوع نوشیدنی فضایی

محققان اعلام کردند، نوشیدنی فضایی که توسط ناسا برای محافظت از فضانوردان در مقابل پرتو ساخته شده است می تواند باعث کاهش چین و چروک شود و علائم پیری را در طو

 به گزارش بانک و صنعت به نقل از روزنامه دیلی میل، گروهی از محققان دانشگاه 'یوتا' متوجه شدند که این نوشیدنی فضایی که بهAS10 معروف است چین و چروک، لکه ها و آسیب های ناشی از تابش نور خورشید را پس از چهار ماه به طور چشمگیری کاهش می دهد.

محققان در آغاز این مطالعه که بر روی 180 نفر انجام شد، با گرفتن یک نوع عکس ویژه وضعیت پوستی آنها را زیر پرتو انواع مختلفی از نور مورد بررسی قرار دادند.

محققان چهار ماه پس از این که افراد مورد مطالعه روزی دو وعده از این نوشیدنی فضایی مصرف کرده بودند، وضعیت پوستی آنها را با استفاده از این همین نوع عکس خاص مورد بررسی قرار دادند.

در این مطالعه دیده شد که لکه های ناشی از تابش اشعه UV تا 30 درصد و چین و چروک های تا 17 درصد کاهش یافته بود.

این نوشیدنی فضایی همچنین به عنوان یک مکمل غذایی به منظور محافظت از فضا نوردان در برابر اثرات مخرب مقدار زیاد پرتوی خارج از اتمسفر درست شده است.

این نوشیدنی حاوی مخلوطی از میوه ها از جمله یک میوه برزیلی از خانواده گیاه کاکائو، گلابی خاردار است که تمام مولفه های لازم را برای مسدود کردن اثرات مخرب ناشی از تابش پرتو، تولید می کنند.

همچنین انگور، چای سبز، انار و سبزیجات از دیگر مولفه های سازنده این نوشیدنی فضایی به شمار می روند.

ذرات پرتو، مولکول های اکسیژن را در بدن برای ایجاد گونه هایی از اکسیژن فعال تغییر می دهد و رادیکال های آزادی به وجود می آورند که سلول ها را در رویه ای که تنش های اکسیداتیو خوانده می شود از بین می برد.

این رویه با ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان و آلزایمر ارتباط دارد.

همچنین گفته می شود که این مولکول های سمی در رویه پیری پوست نقش دارند.

به گفته محققان AS10 باعث بهبود وضعیت پوستی می شود زیرا مقدار زیاد آنتی اکسیدانی های موجود در این نوشیدنی، تنش های اکسیداتیو را از بین می برد و به پوست اجازه می دهند که به طور عادی التیام یابد.

پوست اولین بافت بدن است که در معرض اشعه های UV قرار می گیرد و نسبت به تنش های اکسیداتیو حساس استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران