پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 488 تاریخ : 1390/04/01-00:00:00
,14,
سهم یک میلیارد دلاری صنایع‌دستی و فرش در سبد صادراتی امسال

سهم یک میلیارد دلاری صنایع‌دستی و فرش در سبد صادراتی امسال

سهم صنایع‌دستی و فرش در تحقق اهداف اقتصادی پیش‌بینی شده برای صادرات کالاها و خدمات فنی و مهندسی طی سال 90 در کنار شش بخش دیگر مشخص شد.

 «تهمینه دانیالی» معاون صنایع‌دستی کشور در این باره به خبرنگار میراث آریا  گفت: معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به وزرای مرتبط به تشریح سهم بخش‌های مختلف پرداخته است.

او ادامه داد: سهم صنایع‌دستی و فرش در کنار شش بخش دیگر به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در کارگروه صادرات کشور مشخص شد.

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی کشور تصریح کرد: وزرای بازرگانی، اقتصاد و دارایی، نفت، امور خارجه، صنایع و معادن، راه و ترابری، کشاورزی، تعاون، بانک مرکزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در کارگروه صادرات کشور حضور دارند.

«دانیالی» با بیان اینکه بخش‌های پتروشیمی، میعانات گازی، صنعت، معدن، کشاورزی، فرش و صنایع‌دستی و خدمات فنی و مهندسی باید اهداف صادرات غیرنفتی ایران را در سال 90 تحقق بخشند، گفت: مجموع ارزآوری صادرات این بخش‌ها در سال 90 طبق پیش‌بینی‌های انجام شده باید 45 میلیارد دلار باشد.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: سهم صنایع‌دستی و فرش طبق مصوبات این کارگروه یک میلیارد دلار تعیین شده است که دقیقاً یک چهارم بخش خدمات فنی و مهندسی است.

معاون صنایع‌دستی کشور با اشاره به ارزآوری بیش از 300 میلیون دلاری صادرات صنایع‌دستی در سال گذشته اظهار داشت: با توجه به رشد چشمگیری که صادرات این تولیدات در چند سال اخیر تجربه کرده، رسیدن به این مهم امکان‌پذیر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران