پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520068 تاریخ : 1399/07/02-14:42:15
,13,
450 شهر کشور در معرض سیل قرار دارد

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع:

450 شهر کشور در معرض سیل قرار دارد

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع گفت: 450 شهر کشور در معرض سیل قرار دارد و در 20 سال گذشته 3 هزار و 500 سیلاب در کشور تجربه شده است.

به گزارش بانک و صنعت، منصور رئیس سازمان جنگل ها و مراتع در مراسم امضای تفاهم نامه تأسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع منابع زیستی، اظهار داشت: 450 شهر کشور در معرض سیل قرار دارد و در 20 سال گذشته 3 هزار و 500 سیلاب در کشور تجربه شده است؛ تبادل تجربه با کشورهای مختلف در حوزه کنترل فرسایش خاک و آبخیزداری می تواند کمک شایانی به جلوگیری از سیلاب در کشور کند.

وی افزود: 125 میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض فرسایش آبی قرار دارد و به خاطر اهمیت منابع آب و خاک باید جلوی فرسایش آن ها گرفته شود.

منصور با اشاره به اینکه تاکنون در 30 میلیون هکتار از اراضی کشور با پروژه های آبخیزداری از فرسایش خاک جلوگیری شده است، گفت: با هر هکتار اجرای پژوه آبخیزداری، 530 مترمکعب ذخیره آب صورت می پذیرد.

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع ادامه داد: در این حوزه فقط اقدامات وزارت جهادکشاورزی کافی نیست و نیاز به اقداماتی جامع است که امیدواریم مرکز بین الملل مدیریت جامع آبخیزداری با تبادل اطلاعات در سطح بین المللی موجبات گسترش توانایی ایران در حوزه آبخیزداری را فراهم آورده است.

تقابل تجارب زیست محیطی با تأسیس مرکز مدیریت جامع

کاظم خاوازی نیز در این مراسم اظهار داشت: در قالب این تفاهم نامه تجارب زیست محیطی از طریق این مرکز مدیریت با کشورهای مختلف مورد تبادل قرار می گیرد. این موضوع، در حوزه های حفظ منابع آبی و خاکی و جلوگیری از فرسایش آن ها بسیار مهم است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در کشورمان دانشمندان بسیاری در حوزه آبخیزداری در دانشگاه و پژوهشگاه ها مشغول فعالیت هستند و دانش بومی موجود در کشور را می توانیم با دانش جدید و فناوری های نوین از طریق این مرکز تلفیق کنیم.

وی گفت: تبادل علمی بسیار خوبی بین ایران و کشورهای دیگر از طریق این مرکز در حوزه آبخیزداری صورت می پذیرد که در نهایت این موضوع می تواند توسعه پایدار بخش کشاورزی را در پی داشته باشد.

پیشرفت خوبی در زمینه های تخصصی مربوط به آب داشتیم

همچنین در این مراسم ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: مساله آب و خاک امروزه در جهان از اهمیت خاصی برخوردار است و رفتار ملت با آب نشان دهنده فرهنگ و تمدن آنهاست.

وی ادامه داد: در ایران شاهد پیشرفت بسیار خوبی در زمینه های تخصصی مربوط به آب هستیم که تأسیس این مرکز اجازه می دهد، تجربه خود را با کشورهای اطراف در میان بگذاریم و از دانش آن ها در این حوزه نیز استفاده کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 235
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران