پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491978 تاریخ : 1398/07/20-17:22:04
,20,22,
41 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی را زنان دریافت کردند

ابتکار:

41 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی را زنان دریافت کردند

معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: 41 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی در کشور را زنان دریافت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، معصومه ابتکار بعدازظهر روز شنبه در جلسه زنان فرهیخته و فعال حوزه‌های مختلف در سالن شماره یک استانداری مازندران، با اشاره به اینکه فعالان کارآفرین در کشور می‌توانند از تجربیات حوزه کارآفرینی استفاده کنند، افزود: تسهیلات پایدار روستایی یکی از تسهیلات اشتغال زا است که در کشور 41 درصد از این تسهیلات را زنان دریافت کردند.

معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: چند محصول تولیدی کشاورزی در مازندران موفق شدند برند محصول سالم دریافت کنند که به حفظ خاک و آب هم کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه آماده همکاری برای توسعه طرح‌های روستایی هستیم، ادامه داد: طرح تاب‌آوری اجتماعی هم از طرح‌هایی است که اجرا می‌کنیم و در مازندران به شکل موفق اجرایی شده است.

ابتکار با اشاره به اجرای طرح توان‌افزایی سمن‌ها، خاطرنشان کرد: سمن‌هایی که طرح‌هایی در راستای اهداف دولت دارند می‌توانند از حمایت دولت برخوردار شوند.

وی با تاکید بر توان‌افزایی تشکل‌ها، افزود: برای این طرح تاکنون پنج جلسه تشکیل شده و جلسه ششم به زودی در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: پیرو جلساتی که تاکنون با وزرا و صاحبنظران در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی داشتیم رایزنی‌ با معاون اول رئیس‌جمهور هم صورت گرفت و مصوبات آن جلسه را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی گفت و گوی خانواده گفت: خانواده در دنیا در معرض آسیب‌هایی است که ناشی از انقلاب دیجیتال و تحولات جوامع است، برخی کشورها برای خود وزارتخانه تنهایی تشکیل دادند چون در حال حاضر بحران سالمندی در بسیاری از کشورها وجود دارد.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در این راستا طرح ملی گفت و گوی خانواده را اجرایی کردیم، اظهار کرد: مرحله نخست این طرح سال گذشته در مازندران اجرا شد که مساله‌یابی مشارکتی بود.

ابتکار افزود: یکی از مسائل مشترک، اختلال ارتباطی است، بین اعضای خانواده گسست اتفاق افتاده و میزان کلماتی که بین خانواده مبادله می‌شود باید 1500 کلمه باشد که به کمتر از 400 کلمه کاهش یافته است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به افزایش خشونت کلامی، گفت: کارکرد اصلی خانواده، کارکرد حمایتی است تا آرامش که گم‌گشته بشر امروز است در خانواده به وجود آید.

ابتکار ادامه داد: هدف طرح بر روی تقویت مهارت گفت و گو و تقویت مهارت زندگی است که در اسناد جهانی به عنوان بهداشت روان آمده که پیگیری می‌کنیم.

وی اظهار کرد: در عرصه قوانین در دولت دوازدهم تاکنون حداقل پنج لایحه، ارائه دادیم و لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط قوه قضاییه به دولت ارسال شده است.
این مسئول یادآور شد: اصلاح شروط طلاق، کودک همسری، توجه به زنان در کارگاه‌های تولیدی و برابری دیه زن و مرد در کمیسیون لوایح در حال بررسی است.

ابتکار گفت: زمینه برای اصلاح قوانین در چهارچوب شرع مقدس و قانون اساسی فراهم است و از این فرصت برای بهبود وضعیت زنان و خانواده و جامعه ایرانی بهره بگیریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 233
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران