پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 3890 تاریخ : 1390/11/16-00:00:00
,17,
افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت‌ها در سال ۹۱ غیرقانونی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس

افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت‌ها در سال ۹۱ غیرقانونی است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با تأکید بر این که دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی، بیشتر از ۲۰ درصد، باید از مجلس در چارچوب لایحه بودجه ۹۱ مجوز می‌گرفت، به علت جای

به گزارش بانک و صنعت، سیدعلی موسوی جرف  تصریح کرد: دولت اگر بخواهد بیش از ۲۰ درصد قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد، باید از مجلس مجوز می‌گرفت که در لایحه بودجه ۹۱ چنین چیزی دیده نمی‌شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به این که در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها دولت می‌توانست ۲۰ هزار میلیارد تومان از آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب کند، امسال فقط می‌تواند قیمت حامل‌های انرژی را تا ۲۰ درصد افزایش دهد.

وی با بیان این که قیمت‌ها در پنج سال باید آزاد می‌شد، ادامه داد: دولت در برخی موارد این شیب پنج ساله را رعایت نکرده که مرتکب تخلف شده است و اگر بخواهد در سال دوم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش قیمتی داشته باشد، در مجموع نباید بیشتر از ۴۰ درصد باشد.

 

حذف دهک‌های پردرآمد نیاز به مجوز مجلس ندارد

موسوی‌جرف تأکید کرد: البته در نحوه توزیع یارانه نقدی به مردم و دهک‌های جامعه، دولت مجوز حذف دهک‌های پردرآمد جامعه را دارد و در این مورد نیازی به مجوز مجلس در لایحه بودجه ۹۱ ندارد.

وی یادآور شد: طبق قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مجلس نحوه توزیع یارانه‌های مستقیم به مردم، به دولت واگذار شده است و دولت می‌تواند به هر شکل که می‌تواند یارانه به مردم توزیع کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم توصیه کرد: بهتر است که مرکز آمار با شناسایی دهک‌ها و اقشار پردرآمد جامعه، دولت را از سطح درآمدی اقشار مختلف جامعه با خبر کند و دولت هم بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران