پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517967 تاریخ : 1399/05/27-10:05:31
,5,
185 هزار بشکه نفت به ظرفیت تولید نفت ایران اضافه می شود

با اجرای 13 قرارداد جدید نفتی

185 هزار بشکه نفت به ظرفیت تولید نفت ایران اضافه می شود

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران گفت: با اجرای 13 قراردادی که امروز به امضا می رسد، 185 هزار بشکه نفت به ظرفیت تولید نفت ایران افزوده خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، رضا دهقان امروز (دوشنبه) در مراسم امضای 13 قرارداد مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با اشاره به اینکه 10 قرارداد مرحله اول تا امروز 25 درصد پیشرفت دارند، ادامه داد: امروز مرحله دوم و تا سال پایان سال مرحله سوم قراردادهای نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا می شود.

وی افزود: دو قرارداد فراساحل مربوط به میادین رسالت و فروزان است و 11 پروژه خشکی نیز در مناطق نفتخیز جنوب انجام می شود.

به گفته دهقان مبلغ قراردادها از 35 میلیون یورو تا 250 میلیون یورو است که در مجموع بیش از 1.5 میلیون یورو ارزش 13 قرارداد خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اغلب قراردادها دو ساله است، گفت: مجموع افزایش تولید با اجرای 13 قرارداد، 185 هزار بشکه در روز است.

دهقان ادامه داد: اصلاحاتی در قراردادهای epc و epd انجام دادیم تا کار با سرعت بهتری انجام شود. البته نطفه اینکار در دوره بعد از برجام و بدون تحریم بود اما با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها این کار با جدیت دنبال شد و برای ایجاد جذابیت، تغییراتی در قراردادها ایجاد کردیم.

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در این اصلاحات، واحد قرارداد را از ریالی به ارزی تبدیل کردیم، افزود: اما پرداخت همچنان ریالی و بر اساس قیمت ارز در سامانه نیما انجام می شود.

به گفته دهقان، سهم ساخت داخل در اجرای این پروژه ها، 80 درصد خواهد بود.

وی تاکید کرد: چهار درصد از ارزش این قراردادها برای پروژه های عام المنفعه برای ساخت مدرسه، آموزشکده های فنی، درمانگاه و جاده اختصاص پیدا می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران