پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 658108 تاریخ : 1402/05/15-10:37:11
,13,
واکنش وزارت اقتصاد نسبت به افزایش قیمت نان/ نقش طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در افزایش قیمت ها چیست؟

واکنش وزارت اقتصاد نسبت به افزایش قیمت نان/ نقش طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در افزایش قیمت ها چیست؟

با توجه به پیگیری های انجام شده وزارت اقتصاد اعلام کرد که طرح هوشمندسازی به صورت مستقیم به موضوع نرخ نان ورود ندارد و قیمت گذاری برعهده کارگروه آرد و نان استان ها است با این وجود برخی طرح هوشمندسازی را به عنوان زمینه ساز افزایش قیمت ها معرفی می کنند.

به گزارش بانک و صنعت، اخیرا اخبار متعددی در خصوص افزایش قیمت نان در استان های مختلف منتشر شده است و عده ای این افزایش را مرتبط با اجرای طرح هوشندسازی یارانه آرد و نان می دانند.

با این وجود وزارت اقتصاد پیش از این اعلام کرده است که اختیار افزایش قیمت نان در اختیار استان ها قرار گرفته است. براین اساس محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد گفته بود که طرح هوشمندسازی به صورت مستقیم به موضوع نرخ نان ورود ندارد و اصلاح نرخ از سالیان قبل در اختیار کارگروه آرد و نان استان ها قرار دارد و این رویه ادامه خواهد داشت.
نقش طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در افزایش قیمت ها چیست؟
پیگیری ها از وزارت اقتصاد نشان می دهد که همچنان تغییری در روند قبلی ایجاد نشده است و تاکید بر آن است که افزایش قیمت ها براساس تصمیم کارگروه آرد و نان استان ها و با حضور استانداران انجام شده است.
هر چند که افزایش قیمت ها براساس تصمیم کارگروه آرد و نان هر استان انجام می شود، برخی معتقند که زمینه ای که سبب شده تا در نهایت شاهد افزایش قیمت نان در کشور باشیم همان طرح هوشمندسازی آرد و نان است. با توجه به این مسئله لازم است، وزارت اقتصاد در خصوص موارد مطرح شده در مورد تاثیر غیرمستقیم طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان شفاف سازی کند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران