پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 621832 تاریخ : 1401/09/20-11:48:39
,13,
میوه های یلدایی با قیمت مناسب تامین است

میوه های یلدایی با قیمت مناسب تامین است

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: برای تامین میوه شب یلدا با مشکلی مواجه نیستیم و اگر این جشن زمستانه 10 روز هم ادامه پیدا کند میادین میوه، انباشته از انواع محصولات است.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، چند سالی است که پاندومی کرونا ارتباطات حضوری و خانوادگی افراد را محدود و موجب تعطیلی بخش زیادی از جشن ها و دورهمی ها شده بود. شرایط قرنطینه آئین های ملی را در این دو سال به حداقل رسانده و افراد برای قطع زنجیره انتقال به تماس های تلفنی بسنده کردند. اما امسال پیش بینی می شود با فروکش کردن خطر انتقال این ویروس، شب یلدا همچون گذشته در خانواده های ایرانی برگزار شود؛ اگرچه با توجه به نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم سفره های رنگین نبوده و تنوع تنقلات حداقل خواهد بود.

انار، هندوانه، خرمالو و ازگیل از میوه های شب یلدایی بوده که مردم، بلندترین شب سال را در کنار هم به شادی می گذرانند. اسداله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران درباره وضعیت تأمین بازار بلندترین شب سال به مهر گفت: بخش خصوصی هر سال برای تأمین انواع میوه های شب یلدا همچون انار، هندوانه و.... پیش بینی لازم را انجام می دهد؛ بنابراین عمده کار اتحادیه نظارت بر میادین تره بار در سطح شهرهای کشور است.
وی افزود: خوشبختانه امسال معضلاتی مانند آفت زدگی محصولات و از بین رفتن آنها را نداشتیم و کمبودی از ابتدای سال در میادین تره بار وجود نداشت.
او ادامه داد: هر سال با ورود میوه های به اصطلاح نوبرانه و کمبود آنها با نرخ های غیرواقعی رو به رو بودیم که در سال جاری با توجه به برنامه ریزی های انجام شده شاهد این پدیده در بازار میوه و تره بار نبودیم.
انباشت میوه برای شب یلدا
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به تولید انبوه میوه در باغات کشور ادامه داد: برای تأمین میوه شب یلدا با مشکلی مواجه نیستیم و حتی اگر این جشن زمستانه 10 رو هم ادامه پیدا کند میادین میوه، انباشته از انواع محصولات با قیمت مناسب است زیرا به اندازه کافی ذخیره سازی انجام شده است.
کارگر با بیان اینکه امسال با افزایش قیمت ها در محصولات تره بار رو به رو نبودیم، اظهار کرد: بهای میوه ها ممکن است در ابتدای ورود به بازار نوسان داشته باشد اما در نهایت به ثبات می رسد.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران تصریح کرد: در محصولات باغی این گونه است که با غیرواقعی شدن نرخ ها در نهایت این قیمت ها کاهش پیدا کرده و در نرخ واقعی تثبیت می شوند و مانند کالاهای سرمایه ای دچار چسبندگی قیمتی نمی شوند. به عنوان مثال سال گذشته که در مقطعی قیمت گوجه فرنگی به کیلویی 30 هزار تومان رسید امسال نرخ آن کاهش یافته و با توجه به اندازه و کیفیت آن بین 8 تا 18 هزار تومان عرضه می شود.
به طور قطع یکی از علل چسبندگی قیمتی در برخی از کالاها به دوام و پایداری آن در گذشت زمان برمی گردد. میوه چون از کالاهای مصرفی و با ماندگاری پایین است قیمت بالای آن، بازار تقاضا را کاهش داده و دورریز آن را افزایش می دهد. همین امر سبب می شود تا بنکداران و عرضه کنندگان ناچار شوند تا نرخ محصولات را کاهش دهند. این در حالی است که این موضوع برای کالاهای مصرفی بادوام مانند خودرو صادق نیست.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران