پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 658637 تاریخ : 1402/06/02-14:07:57
,17,
عرضه ارز اربعین به زائران در بانک ها سرعت بگیرد / بسترهای بانکداری الکترونیک در عرضه ارز زائران در اولویت قرار گیرد

رئیس کل بانک مرکزی:

عرضه ارز اربعین به زائران در بانک ها سرعت بگیرد / بسترهای بانکداری الکترونیک در عرضه ارز زائران در اولویت قرار گیرد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه بانک ها و موسسات اعتباری در توزیع و عرضه ارز اربعین تصریح کرد: بانک ها با برنامه ریزی مدون ضمن عرضه ارز اربعین به نحوه مناسب، از ایجاد صف و ازدحام در شعب در این خصوص جلوگیری و بسترهای بانکداری الکترونیک را در این زمینه به خدمت گیرند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر محمدرضا فرزین که در جلسه دوره ای ماهانه با مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری در بانک مرکزی سخن می گفت با اشاره به تعیین شش بانک عامل سپه، ملی، تجارت، پست بانک، صادرات و پارسیان به منظور عرضه ارز اربعین تاکید کرد: در بخشنامه اخیر بانک مرکزی به این بانک ها تکلیف شده است که شعب کشیک آنها تا ساعت 18 عصر روزهای هفته نسبت به فروش حضوری ارز اربعین اقدام کنند.


رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: خدمت رسانی صرافی های بانکی به مردم و تجار و لزوم نظارت بانک ها و موسسات اعتباری بر آنها در پیشبرد برنامه های در دسترس، موضوعی مهم است که حتما باید در دستور کار باشد.

دکتر فرزین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقشه راه بانک مرکزی برای دستیابی به اهداف تعیین شده گفت: کنترل و مدیریت نقدینگی، مدیریت بازار ارز، تنظیم گری و تقویت نظارت و تقویت حکمرانی بانک مرکزی در حوزه ریال، ارز و اعتبار، تنظیم مناسبات مالی دولت و نظام بانکی و بهبود انتظارات و سیاست ارتباطی محورهای این نقشه راه است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: نرخ رشد نقدینگی از 42.8 درصد در مهرماه سال 1400 با حدود 15 درصد کاهش، در پایان تیرماه سال 1402 به 27.5 درصد رسیده است. برنامه ریزی ما در سال جاری رساندن این عدد به 25 درصد است که البته نرخ رشد نقدینگی نیز در سه ماهه اول امسال 3.9 درصد بوده است.

دکتر فرزین همچنین با اشاره به رشد اقتصادی کشور در سال 1400 و سال 1401 که به ترتیب 4.4 درصد و 4 درصد بوده است گفت: با اجرای سیاست تثبیت اقتصادی، قدم های مهمی به سمت مهار تورم، کنترل رشد نقدینگی و بسترسازی رشد تولید برداشته شده است.

بر اساس این گزارش، در این جلسه پس از ارائه گزارش های معاونین اقتصادی و فناوری های نوین بانک مرکزی، مدیران عامل بانک ها نیز به ارائه دیدگاه های خود در زمینه موضوعات مختلف شبکه بانکی پرداختند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران