پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 623804 تاریخ : 1401/11/25-18:17:06
,10027,
سامانه های هوشمند بیمه درمان تکمیلی بازوی اجرایی سامانه سپاس هستند

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی اعلام کرد:

سامانه های هوشمند بیمه درمان تکمیلی بازوی اجرایی سامانه سپاس هستند

در نهمین هفته از پویش فناورانه "سه شنبه های نوآورانه صنعت بیمه" سامانه های هوشمند بیمه درمان تکمیلی بیمه سرمد و شرکت دانش بنیان دمیس معرفی شدند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر بنیادی نائینی ضمن تقدیر از تلاش شرکت های بیمه در راستای فراهم سازی زمینه های اتصال به سامانه سپاس(سامانه پرونده الکترونیک سلامت) گفت: خوشبختانه با هم افزایی خوبی که میان شرکت های بیمه و شرکت های دانش بنیان در این حوزه صورت گرفته، شاهد ارائه سامانه های هوشمند تخصصی بیمه درمان تکمیلی هستیم.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی افزود: این سامانه ها با بهره گیری از هوش مصنوعی و تشکیل پرونده سلامت برای بیمه گذاران می توانند علاوه بر تسهیل و افزایش سرعت ارائه خدمات به محاسبه دقیق ضریب خسارت و نرخ فنی پوشش های بیمه درمان تکمیلی کمک شایانی کنند.

دکتر بنیادی نائینی همچنین جلوگیری از تقلب و تخلف را از دیگر ویژگی های این سامانه ها دانست و گفت: با اتصال نهاد مرتبط با حوزه سلامت به سامانه سپاس می توان به بانک اطلاعاتی بزرگی از اطلاعات بیماران، داروهای مصرفی و پزشکان دست یافت.

وی در ادامه برنامه ریزی داده محور را جزو ضروریات تنظیم گری دانست و افزود: ارائه تحلیل های مدیریتی و طراحی داشبوردهای مدیریتی در راستای کمک به برنامه ریزی داده محور باید در راس برنامه های راهبردی شرکت های بیمه قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست مدیرعامل و تیم بیمه سرمد به معرفی سامانه نسخه چی( سامانه ارسال، ارزیابی و پرداخت نسخ با قابلیت ارتباط با سامانه های سپاس و تامین اجتماعی با بهره گیری از هوش مصنوعی) و شرکت دانش بنیان دمیس نیز به معرفی سامانه های پردازشگر الکترونیک اسناد پزشکی (رُز)، نسخه نویسی و پرونده الکترونیک سلامت و مدیریت قواعد و محاسبات بیمه ای رایان و بیمه گری رابینو پرداختند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران