پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 623791 تاریخ : 1401/11/25-15:06:47
,10028,
دریافت

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد:

دریافت "هدیه ازدواج" تأمین اجتماعی، نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارد

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد از ابتدای سال 1400 تا پایان شهریور 1401، در مجموع تعداد 92 هزار و 989 هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی از این محل به 570 میلیارد تومان می رسد و میانگین مبالغ هدیه ازدواج پرداختی به بیمه شدگان در این دوره، روند افزایشی داشته و در ماه های اخیر نیز با راه اندازی سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی، امور مربوط به ثبت نام و بررسی شرایط و پرداخت تمام موارد هدیه ازدواج پرداخت شده به افراد واجد شرایط، غیرحضوری بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، براساس ماده 85 قانون تأمین اجتماعی، کمک هزینه ازدواج یا هدیه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تأمین اجتماعی است که به صورت بلاعوض پرداخت می شود. براساس این گزارش، مبلغ ریالی هدیه ازدواج سازمان تأمین اجتماعی معادل مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه فرد واجد شرایط ظرف دو سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر 24 است. در صورتی که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال اجرای عقد افزایش می یابد.

گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی حاکی است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی و واجد شرایط باشند، کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر پرداخت می شود.
بر اساس آخرین گزارش اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، از ابتدای سال 1400 تا پایان شهریور 1401، تعداد 92 هزار و 989 هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی بیش از 570 میلیارد تومان بوده است.
همچنین میانگین مبالغ پرداختی بابت هدیه ازدواج طی این دوره 18 ماهه، یک روند افزایشی را نشان می دهد که بیشترین میانگین پرداختی 5 میلیون و 200 هزار تومان در شهریور 1401 بوده است. بیشترین تعداد صدور سند پرداخت هدیه ازدواج نیز مربوط به همین ماه بوده که 12 هزار و 872 مورد سند پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجدشرایط صادر شده است.
مطابق این گزارش، تعداد هدیه ازدواج پرداختی در شهریور 1401 نسبت به شهریور 1400 در همه استان ها به جز استان های کهگیلویه و بویراحمد، زنجان و آذربایجان شرقی رشد مثبت داشته و بیشترین رشد مربوط به استان سیستان و بلوچستان با 118.9 درصد رشد تعداد هدیه ازدواج پرداختی در این مدت بوده است.
اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی در این گزارش یادآور شده است که درصد اسناد صادره غیرحضوری نسبت به اسنادی که به صورت حضوری طی این دوره 18 ماهه صادر شده، روند افزایشی داشته به نحوی که در ماه های پایانی این دوره زمانی، موارد صدور غیرحضوری اسناد به حدود 100 درصد رسیده است.
روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرده است در حال حاضر برای دریافت این خدمت، هیچ نیازی به مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین اجتماعی نیست و واجدین شرایط پس از ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان و ثبت درخواست و شماره حساب خود در این سامانه، می توانند از هدیه ازدواج سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.
بیمه شدگان محترم می توانند با ورود به سامانه es.tamin.ir و مراجعه به منوی «بیمه شدگان/ حمایت های کوتاه مدت/ درخواست کمک هزینه ازدواج»، صرفاً با ورود اطلاعات تاریخ عقد و کد ملی همسر، درخواست خود را برای دریافت این کمک هزینه ثبت کنند و با توجه به اتصال برخط این سامانه با سامانه سازمان ثبت احوال، نیاز به ارائه هیچ سند یا مدرک دیگری هم برای دریافت این هدیه نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران