پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 624064 تاریخ : 1401/12/04-22:25:45
,16,
برگزاری نخستین گردهمایی صنعت ساختمان آسیا

نشست گردهمایی آسیایی:

برگزاری نخستین گردهمایی صنعت ساختمان آسیا

حضور فعال طراحان ، سازندگان ، تولید کنندگان و صادرکنندگان 11 کشور در نخستین گردهمایی صنعت ساختمان آسیا در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، رضا حاجی کریم عضو هیات مدیره انجمن صادر کنندگان وخدمات فنی مهندسی ایران گفت: خدمات فنی مهندسی در کشور ما قدمت طولانی دارد چون در استان تاریخ ایران بجای مانده به خصوص بنای تاج محل می باشد.

حاجی کریم ادامه داد: از سال 1373 خدمات سازمان فنی و مهندسی در کشور ما قانونی نداشته است و از سال 72 به بعد تشکیل انجمن خدمات سازمان فنی مهندسی شروع شد ودر دولت خاتمی بود که رو به رشد رسید 4 وهفت دهم ما صادرات خدمات فنی مهندسی داشتیم.

عضوهیات مدیره انجمن خدمات فنی و مهندسی افزود: ما بیشترین فارغ التحصیل بعد از امریکا وروسیه داریم که اما با کسری بودجه در سال 42 فضای ساخت وساز محدود شد بنابراین اشتغال برای مهندسین کاسته شد.

وی تاکید کرد: با تغییرات سیاسی داخل کشور تحریم ها مسائل مختلفی را برای ما ایجاد کرد که با کمال تاسف در همین روز بسیاری از بازارهایی که ما درش حرف برای گفتن داشتیم در مقاطعی از دست می دهیم.

عضوهیات مدیره انجمن خدمات فنی ومهندسی اظهار کرد: در سال های اخیردر داخل سطح کشور کار کردن برای بنگاه های بزرگی که توانایی صادرات دارند سخت شده است ما درمناطق خاورمیانه وشمال آفریقا یک مارکت 1100میلیارد دلار تجارت خدمات فنی مهندسی باعث شد که یک مقدار رشد کرددر سال 1400حدود 1میلیارد و چهارصد میلیون دلار درسال تجارت خدمات فنی و مهندسی داشته ایم.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت حاجی کریم در پایان به این موضوع اشاره کرد: ما در صادرات خدمات فنی و مهندسی یکسری دستاوردهای نو کیفیت داشتیم خدمات مهندسی مان به سمت کیفیت جهانی سوق پیدا می کند و به سمت جهانی سازی کیفیت می رود تا به داخل کشور استراتژیک افزایش پیدا کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران