خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

فروش بیت‌کوین در صرافی‌ها غیر قانونی است

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه، صرافی‌هایی که از بانک مرکزی مجوز دارند، وارد این عرصه نمی‌شوند، گفت: آن صرافی‌هایی که اقدام به فروش بیت‌کوین می کنند، غیرقانونی هستند.

هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش 10درصدی ظرفیت تولید

مجتمع پتروشیمی تند گویان در سال جاری در نظر دارد رشد 10درصدی ظرفیت تولید را محقق کند.

«نیما» فردا رونمایی می‌شود

ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی هفته گذشته و در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که سامانه نیما روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه فعالیت خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد.

گزارش و تحلیل

یادداشت

پیامدهای منفی ناشی از حوادث چرا باید کنترل شوند؟

وظیفه ذاتی صنعت بیمه در دنیا ،حمایت و اطمینان سازی به تداوم زندگی توام با امید و پایدار در ذهن انسانها و صحنه عملکرد دنیای واقعی میباشد .

یادداشت

نقش نظام مالیاتی در رونق صنعت گردشگری

جذابیت های ایران در بخش گردشگری از جمله ویژگی هایی است که بسیاری از کارشناسان و دولتمردان برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی به آن دل بسته اند.

یادداشت؛

تاثیر تراکنشهای بانکی در نظام مالیاتی

شفاف سازی فعالیتهای اقتصادی در راستای ایجاد فضای سالم رقابتی برای کلیه صنوف و فعالان اقتصادی، اصلی ترین سیاست و برنامه کاربردی نظام مالیاتی است که پیوسته از سوی مسئولین نظام و دستگاه مالیاتی بر آن تاکید می شود.

یادداشت؛

نقش روابط عمومی در مدیریت بحران‌ها

مینا سوزن یار، کارشناس روابط عمومی شرکت ملی پست در مطلبی که در روزنامه اطلاعات امروز منتشر کرده به تشریح نقش روابط عمومی در مدیریت بحران ها پرداخته است.

گفتگو

سیستم بانکی تابع شرایط اقتصادی کشور است

مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در گفتگو با هفته نامه اطلاعات بورس در رابطه با تاثیر شرایط اقتصادی در سیستم بانکی، نقش ثبات سیاسی در ساماندهی مشکلات اقتصادی، اثربخشی فرهنگ در بخش های مولد و غیره توضیح داد که در ادامه به بخش اول این گفتگو ها پرداخته شده است.

یادداشت

کارآفرینی را میشود آموزش داد

امروزه کارآفرینی موتور رشد و توسعه اقتصادی کشورهاست.

یادداشت

بررسی فروش اینترنتی بیمه از منظر برنامه پایش شبکه اول سیما

شب گذشته در برنامه پایش شبکه اول سیما که با مجری گری آقای محمد حیدری یکی از مجریان توانمند صدا و سیما برگزار گردید، طی دعوت از مسولین یک سایت بیمه ای که فروش اینترنتی بیمه نامه در بازارهای خرد را انجام میدهند به بررسی ,,نقش روشهای فروش آنلاین ,, در رشد پرتفوی بازار بیمه و میزان تاثیرات این روشها بر گسترش استقبال بیمه گذاران از محصولات بیمه ای و نیز تاثیرات این روشها بر فعالیت شبکه نمایندگی و کارگزاری پرداخته شد .

یادداشت

پیشنهاد حمایت صنعت بیمه از تولیدکنندگان و کالای های ایرانی

اخیرا در سایت های خبری صنعت بیمه ،پیشنهاد بسیار ارزشمندی از سوی یکی از شرکت های بیمه مبنی بر آمادگی تامین پوشش ,,بیمه تضمین کیفیت محصولات ایرانی ,, مطرح گردیده که از نظر نگارنده این پیشنهاد در بهترین شرایط و زمان ممکن مطرح شده و در صورت اجرای دقیق، این طرح میتواند کمک شایان توجه ای به تولید کنندگان کالاها و خدمات هموطن نموده و سطح اطمینان مشتریان داخلی و خارجی را نسبت به محصولات ایرانی صد در صد افزایش دهد .

دوراندیشی وزارت نفت به ثمر نشست

حمایت از ایجاد شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی با هدف انتقال و توسعه فناوری در جریان مشارکت شرکت‌های نامبرده با شرکت‌های معتبر خارجی یکی از اهداف وزارت نفت در چند سال اخیر بوده است. هدفی که به نظر می‌رسد در آخرین روزهای سال 1396 با امضای قرارداد برای توسعه و بهره‌برداری میادین نفتی سپهر و جفیر با یک شرکت خارجی کمی به ثمر رسید.

یادداشت

تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده در برنامه ششم به هماهنگی کامل دولت و بخش خصوصی نیازمند است

روند تهیه و تنظیم و استاندارهای تدوین طرحهای کسب و کار و پذیرش یا رد آنها از سوی سازمان های دولتی مسول و ذیربط هر رشته و شاخه شغلی در کشور اشاره ای گذرا گردید و تاکید شد که با گذشت زمان و تغییرات در رویکردهای مدیریتی ،این روش تاسیس و راه اندازی کسب و کارها بعد از تجربه مدیریتی کشورهای تازه صنعتی و توسعه یافته و بعد ازورود موسسات استارتاپ و مشاورین کارآفرینی و سرمایه گذاری تغییر کرده و اکنون روشهای نوین برنامه ریزی در شرایط اصلاحات و جراحیهای بزرگ اقتصادی در فضای کسب و کارجایگزین روش سنتی شده است.

بررسی بازار مسکن در پایتخت

کدام خانه‌ها فروش بیشتری دارند؟

به همراه نمودار

آمارها نشان می دهد واحدهای کوچک و ارزان قیمت همچنان سهم بیشتری از معاملات مسکن شهر تهران را به خود اختصاص داده اند.

بررسی عملکرد هفتگی بازارها نشان داد؛

سایه سنگین جنگ تجاری بر بازارهای جهانی

بررسی روند هفتگی بازارهای جهانی نشان می دهد که قیمت نفت در روز دوشنبه تحت تاثیر کاهش فعالیت های حفاری در آمریکا و نگرانی از بازگشت تحریم های نفتی ایران هفته جدید را با رشد آغاز کرد.

اخبار روز

فابا (فاباتک)؛ فعال‌ترین تسهیل‌گر فین استارز 2018

در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، کانون فین‌تک ایران ( فاباتک )، زیر مجموعه مرکز فابا، عنوان فعال‌ترین تسهیل‌گر در جذب سرمایه را در فین استارز 2018 کسب کرد.

برگزاری دومین همایش ملی مراکز داده؛ نهم تا یازدهم اردیبهشت 97

دبیر اجرایی دومین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت‌ و سرویس‌ها با اشاره به اهمیت روزافزون موضوع شبکه ملی اطلاعات و شبکه علمی کشور و نقش برجسته مراکز داده و رایانش ابری در این شبکه‌ها، گفت: این همایش سه روزه، با هدف پوشش همه سر فصل‌های مطرح در مراکز داده از جمله مشاوره، طراحی، یکپارچه‌سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی، برگزار می‌شود.

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های سال 1397 پست‌بانک‌ایران 3 درصد تعیین شد

با تصویب هیأت مدیره پست‌بانک‌ایران، نرخ حق الوکاله سپرده‌های این بانک در سال 1397معادل 3 درصد تعیین شد.

در سال گذشته رقم خورد؛

بهره مندی 673 هزار میلیارد ریالی بخش های مختلف اقتصادی از تسهیلات بانک ملی ایران

بانک ملی ایران در راستای همسویی با سیاست های دولت در جهت توسعه طرح های اشتغال زا و کمک به رونق بخش های مختلف اقتصادی، بیش از یک میلیون و 681 هزار فقره تسهیلات به ارزش 673 هزار و 603 میلیارد ریال طی سال گذشته به اقتصاد کشور تزریق کرده است.

دکتر صادق خبر داد:

وصول مطالبات و اصلاح ترکیب پرتفوی، مهمترین برنامه های سال 97 بیمه دانا

نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه دانا، خواستار توجه بیشتر بر روند پرداخت خسارت ها شد و از ضرورت تشکیل مجموعه یا مدیریتی برای اعمال نظارت بیشتر بر این امور خبر داد.

عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی:

توجه به کارکنان، منجر به توجه به مشتری می‌شود

مقوله مدیریت توجه، مبحثی فراگیر،پویا ودینامیک است که مسعود شریفات عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی تلاش کرد به روانی وشیوایی هرچه بیشتر، آن را در همایش روسای شعب بانک کشاورزی تبیین و تشریح کند.شریفات در این باره گفت: در سازمان‌های معاصر احترام و توجه به کارکنان، به احترام و توجه به مشتریان منجر می‌‌شود.

افسانه تزریق گاز

در قول عموم و حتی نوشته‌های برخی افراد حوزه نفت، اشاره‌ای «افسانه‌ای» به اهمیت تزریق گاز می‌شود. افسانه‌ای بودن در اینجا، به معنای دروغ یا اشتباه بودن نیست، بلکه بیشتر به کیفیت علمی بررسی مسئله بازمی‌گردد. اینجا قرار است چند سوال درباره این موضوع داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت:

ظرفیت انتقال گاز به 400 میلیارد مترمکعب در سال افزایش می‌یابد

در افق 1404، ظرفیت انتقال روزانه گاز به بیش از یک میلیارد و ظرفیت سالانه به 400 میلیارد مترمکعب می‌رسد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در جمع مدیران و رؤسای شعب بیمه نوین

تقویت ساختارها و بهبود الگوهای خدمت رسانی نیاز صنعت بیمه است

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران: صنعت بیمه برای تقویت ساختار و بهبود الگوهای خدمت رسانی خود نیازمند نگاه و تفکر سیستمی است.

حمایت از عرضه میان متراژها سیاست اصلی بانک مسکن در سال 97

مهدی احمدی، رییس اداره روابط عمومی بانک مسکن ، سیاست اصلی بانک در سال 97 را تشریح کرد.

نرخ حق الوکاله موسسه ملل در سال 97 اعلام شد

نرخ حق الوکاله سپرده‌های سرمایه گذاری موسسه ملل در سال جدید اعلام شد.

شماره 148 هفته نامه آتیه نو منتشر شد

شماره یکصد و چهل و هشتمین هفته نامه «آتیه نو»، نشریه تخصصی حوزه رفاه و تامین اجتماعی، یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 توسط موسسه فرهنگی هنری آهنگ آتیه منتشر شد.

Memory usage: 159
!در حفظ رمز کارت خود کوشا نباشید بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه