از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

کسر واریزی نخستین قسط وام کرونا

یارانه تیرماه پنج شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود

یارانه نقدی مربوط به تیر ماه در حالی پنجشنبه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که طبق برنامه ریزی ها، اقساط وام یک میلیونی کرونا از یارانه این ماه کسر خواهد شد.

شریعتمداری خبر داد:

موافقت دولت با پرداخت 32 هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هیات دولت با پرداخت 32 هزار میلیارد تومان بدهی به سازمان تامین اجتماعی، زمینه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان را فراهم کرد.

واگذاری بخش هایی از جزیره کیش به چین تکذیب شد

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شایعات مبنی بر «واگذاری بخشهایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها» را تکذیب کرد.

به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش و تحلیل

مهدی رضایی مدیر عامل بانک انصار:

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

بسیاری از صاحب نظران معتقدند نهادینه کردن روش­ های صحیح استفاده از منابع کشور منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود و به تبع آن، شاخص ­های زندگی بهبود، هزینه ­ها کاهش و نهایتاً زمینه برای گسترش عدالت اجتماعی فراهم می ­شود. از طرف دیگر باید اذعان کرد، فرهنگ سازی و تغییر نگرش­ ها نسبت به مقوله مصرف بهینه، بستر اصلی نهضت اصلاح الگوی مصرف است که بایستی همواره مطمح نظر سیاست گذاران قرار گیرد.

یادداشت

آنچه ما درباره شهرسازی عمودی نمی دانیم

امروز در شهرهای بزرگ جهان چالش تامین مسکن از طریق شهرسازی عمودی مدیریت می شود اما چرا شهرسازی عمودی در شهر تهران مورد توجه نبوده است؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

رونق شاخص بورس از طریق سفته بازی بر سهامی که منشأ افزایش قیمت آن، نه در چگونگی خط تولید، بلکه در افزون طلبی نقدینگی است، به اقتصاد ملی فرصت برخاستن و مشاهده رونق و تولید را نمی دهد.

مالیات ابزاری قدرتمند در دست دولت برای ایجاد جهش تولید

قدرت و رشد اقتصادی در جهان امروز یکی از مولفه های اصلی قدرتمند شدن کشورها به شمار می رود. این مهم اما در گرو رونق یافتن کسب وکارهای مولد و شفاف در هر جامعه ای است.

عکس

گزارش تصویری از دوازدهمین دوره فیناپ

دوازدهمین رویداد فیناپ به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا، پنجشنبه 12 تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد و بر بستر آپارات و اینستاگرام به صورت زنده پخش شد.

اوج گیری بورس و ورشکستگی سهامداران خرد در بازار

براساس آخرین آمار ارائه شده، تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام 18 برابر افزایش یافته و به طور کلی تعداد کدهای بورسی صادر شده به 48 میلیون و 363 هزار کد رسیده است.

تکالیف اشخاص مشمول قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان پس از تصویب در مجلس و تایید شورای نگهبان به دولت ابلاغ شد تا شاهد انقلابی در حوزه شفافیت مالیاتی هوشمند و کاربردی کردن استفاده از صورتحساب الکترونیکی صادره از دستگاه های پرداخت الکترونیکی در واحدهای صنفی باشیم.

آثار پرداخت مالیات در جامعه

مالیات به عنوان ابزاری کارآمد در نزد دولت ها، برای اجرای سیاستهای اقتصادی، اعم از توزیعی و مالی و حتی هدایت اقتصاد در مسیر اهداف کلان اقتصادی مانند تثبیت اقتصادی، ایجاد اشتغال، رشد اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی، به شمار می آید.

آثار و نتایج پرداخت مالیات در حوزه بهداشت

امروزه به طور گسترده ای در بین خبرگان اقتصادی این باور وجود دارد که فعالیت های دولت در سطوح ملی آثار مهمی بر عملکرد اقتصادی کشورها می گذارد. دولت های امروزی با استفاده از ابزارهایی مانند مالیات، مخارج ملی هزینه ای، برخی کالا ها و خدمات عمومی را می پردازند. از جمله این موارد مقوله بهداشت و سلامت است که به طور جدی از سرمایه گذاری های دولتی تاثیر می پذیرد.

ورشکستگی سهام داران خرد و سود سهام داران بزرگ

محمود جامساز کارشناس و تحلیل گر اقتصادی وضع کنونی و گذشته و آینده بازار و بورس را بررسی و تحلیل کرد.

بهار بورس ادامه دارد / نقش آفرینی نوآورها در آینده بازار سرمایه

مدیرتحلیل و سرمایه گذاری کارگزاری نواندیشان بازار سرمایه، وضعیت بازار سرمایه را در سال جاری رو به رشد و پویا ارزیابی کرد و گفت: بازار سرمایه پس از سیر صعودی سال گذشته بالاخص در فصل زمستان توانست به دلیل عوامل زیادی از جمله حمایت های دولت، کاهش نرخ بهره بانکی و افزایش قیمت دلار به روند رو به رشد خود در بهار 99 ادامه دهد.

نحوی گزارشات سازمان حسابرسی و موسسات حسابرسی و حسابداران رسمی پس از الزام حاکمیت شرکتی چگونه خواهد بود ؟

سازمان حسابرسی و موسسات حسابرسی نیز در گزارشات صادره خود در قالب گزارش حسابرس اظهار نظر می نمایند.

اخبار روز

پذیره نویسی یک صندوق جدید بورسی از شنبه تا چهارشنبه هفته آینده

یک صندوق سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی از ابتدا تا آخرین روز کاری هفته آینده برای عرضه در فرابورس پذیره نویسی می شود.

با حکم حجت اله صیدی؛

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات ایران منصوب شد

حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی پدرام پاک آیین را به عنوان مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی این بانک منصوب کرد.

ضرورت همکاری با دانش بنیان ها 7/ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد:

نقش آفرینی دانش بنیان ها در تامین قطعه و افزایش کیفیت خودرو/ دراقتصاد مقاومتی اصل مهم تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از ظرفیت های ملی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند در افزایش کیفیت محصولات و تامین قطعات خودروها نقش به سزایی داشته باشند.

نخستین مجمع ارزیابی عملکرد شعب بانک دی برگزار شد

نخستین مجمع ارزیابی عملکرد شعب تهران بانک دی با هدف بررسی میزان تحقق اهداف برنامه های عملیاتی و تبیین اقدامات اصلاحی برگزار شد.

در مصاحبه با مدیر بانک صنعت و معدن استان اردبیل مطرح شد؛

احمد علامه: اعتماد به ظرفیت کارشناسی شعب سبب تخصیص کارآمدتر منابع بانکی خواهد شد

استان اردبیل به لحاظ دارا بودن معادن فلزی و غیر فلزی و همچنین وجود پتانسیل مناسب برای گسترش گردشگری، ظرفیت مناسبی برای توسعه صنایع مختلف دارد و بدون شک تحقق شعار جهش تولید که در تداوم شعارهای اقتصادی سال های پیشین از سوی مقام معظم رهبری ارائه شده در صورت برنامه ریزی و اجرای مطلوب می تواند منجر به توسعه متوازن استان های مختلف کشور گردد از این رو برنامه ریزی برای افزایش تولید باید منطبق بر قابلیت های استان های کشور و به شکل واقع بینانه طراحی و عملیاتی گردد؛

سرپرست وزارت صمت عنوان کرد:

مبادی تامین کالاهای اساسی باید متنوع شود

سرپرست وزارت صمت گفت:در جنگ اقتصادی که ذخایر کالاهای اساسی جزو مهمات به شمار می روند باید در تامین، نگهداری و توزیع آنها به دقت عمل کرد و مبادی تامین کالاها نیز متنوع شود.

مرکز آمار ایران اعلام کرد

تولید 1.9 میلیون تن شیر گاو در دامداری های کشور در بهار 99

براساس اعلام مرکز آمار ایران، در بهار سال جاری 1.9 میلیون تن شیر گاو در دامداری های کشور تولید شد.

در سه ماهه دوم 2020

سود غول الکترونیک کره جنوبی،سقوط کرد

داده های جدید شرکت ال جی، غول الکترونیک کره جنوبی، نشان داد که تحت فشار شدید ناشی از بحران کرونا، سود عملکردی این شرکت در سه ماهه دوم امسال با سقوطی 2 رقمی مواجه شده است.

معاملات بازار باز و فروش اوراق بدهی در پی کفایت نقدینگی متوقف شد

بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به کفایت میزان نقدینگی در بازار بین بانکی، بانک مرکزی در هفته جاری معامله ای در خصوص عملیات بازار باز نخواهد داشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

قرارداد سایپا با 48 مجموعه دانش بنیان/ افزایش همکاری سایپا با استارتاپ ها و مجموعه های دانش بنیان

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: با هدف بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو با 48 مجموعه دانش بنیان قرارداد همکاری امضا کرده ایم.

رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی:

50 درصد کمباین های کشور فرسوده هستند

رییس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه 50 درصد کمباین های کشور فرسوده هستند، گفت: طبق مصوبه سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، کارخانه کمباین سازی مجوز افزایش 15 درصدی را دارد اما این کارخانه از صدور پیش فاکتور و تحویل امتناع می کند.

مصرف برق صنایع دوباره از مرز 5 هزار مگاوات عبور کرد

میزان مصرف برق بخش صنایع کشور که از ابتدای هفته جاری روند کاهشی را آغاز کرده بود، دوباره وارد کانال 5 هزار مگاواتی شد.

Memory usage: 204
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران