صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

با رای نمایندگان؛

«رزم حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، به «علیرضا رزم حسینی» برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی اعتماد دادند.

رزم حسینی:

تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم، در اولویت است

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم، در اولویت است، گفت: امروز شرمنده مردم هستیم، زیرا سفره های مردم هر روز خالی تر شده است؛ با همکاری بانک مرکزی و سایر دستگاه ها در جهت تامین کالاهای اساسی و ضروری تلاش می شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور:

قیمت هر شانه تخم مرغ 31 هزار تومان تعیین شد

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور سقف قیمت تخم مرغ بسته بندی را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت هر بسته 30 عددی شناسنامه دار 31 هزار تومان تعیین شد.

به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش و تحلیل

نکاتی پیرامون ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

بر اساس ماده 203 قانون مالیات های مستقیم، اوراق مالیاتی به طور کلی باید به شخص مودی ابلاغ و در نسخة ثانی رسید اخذ گردد. هرگاه به خود مودی دسترسی پیدا نشود اوراق مالیاتی باید در محل سکونت یا محل کار او به یکی از بستگان یا مستخدمین او ابلاغ گردد مشروط بر این که به نظر مأمور ابلاغ سن ظاهری این اشخاص برای تمیز اهمیت اوراق مورد ابلاغ کافی بوده و بین مودی و شخصی که اوراق را دریافت می دارد تعارض منفعت نباشد.

صدور برخط گواهی نقل و انتقال املاک مسکونی

کی از سیاست هایی که سازمان امور مالیاتی از گذشته دنبال می کند ارائه خدمات الکترونیکی به مردم و کاهش مراجعه حضوری مردم به سازمان امور مالیاتی است.

بازار پُر التهاب و سهام بیمه ملت

بازار سهام ایران با رشد خیره کننده ای که از ماه های انتهایی سال گذشته شروع و تا نیمه اول مردادماه ادامه داشت، در یک ماه اخیر به صورت غیر منتظره ای وارد فاز اصلاحی شد و به طور ویژه معاملات هیجانی جای معاملات مبتنی بر تحلیل را گرفت.

اعتماد می ماند...

از روز بیستم شهریورماه 1307 که نخستین بانک تماماً ایرانی با عنوان «بانک ملی ایران» تأسیس شد تا کنون، این بانک از دو سرمایه بی بدیل برخوردار بوده که موجب قوام و اعتلای این بانک در مقاطع مختلف شده است: اول سرمایه انسانی دلسوز، متعصب و کارآمد و دوم «اعتماد».

گزارش

همسان سازی یا متناسب سازی؟ کلاه گشاد بر سر بازنشستگان تامین اجتماعی!

اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد ماه سال جاری که به متناسب سازی تغییر وضعیت داد ، در شرایطی است که اختلاف طبقاتی حداقل بگیران و حداکثر بگیران از 7 میلیون تومان به 10 میلیون تومان تغییر کرد درحالیکه این به اصطلاح « متناسب سازی حقوق بازنشستگان » به اندازه ی سر سوزنی به حال حداقل بگیران تفاوتی ندارد.

اهمیت ابلاغ الکترونیکی مالیاتی

پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی از تازه ترین اقدامات سازمان است که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرآیندها اجرایی شده و هم اکنون مودیان سراسر کشور با تایید و ارسال فرم الکترونیکی «درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست ها» که از طریق tax.gov.ir در دسترس قرار گرفته، از این خدمت نوین بهره مند شده اند.

یادداشت دکتر صالح آبادی به مناسبت هفته دولت:

جهش تولید ثمره تحقق رویکردهای گفتمان اقتصاد مقاومتی

پرداختن به موضوع جهش تولید در سالی مزین به نام آن در مقطع زمانی درگیری جهان با ویروس کرونا، توجه سیاستگذاران و فعالان عرصه تجارت بین الملل را به خود معطوف کرده است.

رضا توسلی رفتار بازار بورس را تشریح کرد

با نگاهی عمیق تر به مباحث مطرح شده از سوی فعالان و برخی کارشناسان بورسی، حالت عقب نگر دارد. در بورس تهران نیز این روند کاهش و افزایش به صورت مستمر مشاهده شده و دلایل متعددی برای توجیه روند مستمر ارائه می شود.

مالیات مقطوع 98 برخی از صاحبان مشاغل

مالیات بخشی از ثروت یا درآمد اشخاص است که برای تامین هزینه های عمومی کشور به دولت پرداخت می شود. مالیات یکی از منابع اصلی دولت در بسیاری از کشورهای دنیا است و به موجب قانون و براساس اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت می شود.

دلنوشته دکتر علی سعیدی عضو هیئت مدیره بانک آینده، پس از درگذشت حجةالاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

آخرین یادداشتهایم را که در آخرین جلسه در محضر استاد موسویان بودم مرور می کردم: اعطای تسهیلات مشارکتی برای خریدران سلف محصولات بورس کالا. ناگاه خاطرات 15 سال اخیر با ایشان از خاطرم گذشت و برای هر تصویر آهی از درون. افتخار داشتم از اولین جلسات کمیته فقهی سازمان بورس در محضر ایشان و سایر اساتید تلمذ می کردم.

یادداشت

انفجار بندر بیروت و درس عبرتهایی برای اقتصاد ایران

بندر بیروت بزرگترین بندر لبنان است و سهم واردات سالانه کالا از این بندر به لبنان بین 10 تا 15 میلیارد دلار است و سهم قابل توجهی در بارگیری کالاهای وارداتی به لبنان دارد.

گفتاری بر سخنان وزیر نفت با تکیه بر تجارب دوران سازندگی

به دلیل وجود شرایط تحریمی، ضروری است شرکت های بیمه داخلی با کسب الگوی مناسب از بیمه گران بزرگ بین المللی در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، پروسیجر های بین المللی ارزیابی ریسک در این حوزه را الگو قرار داده و این نوع ریسک ها را با ملاحظات خاص بین المللی و اجرای دقیق دستورالعمل ها و توصیه های مربوطه پوشش دهند.

اخبار روز

عضو هیئت مدیره بانک تشریح کرد:

افق های تازه بهبود شاخص های مالی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران گفت: راهبردهای نوین مدیریت در بانک صادرات ایران، افق های تازه ای از سودآوری و بهبود شاخص های مالی بانک را برای سال های پیش رو ترسیم کرده است.

رئیس ستاد کاهش آسیب های اجتماعی وزارت بهداشت منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی معاون بهداشت خود را با حفظ سمت، به عنوان رئیس ستاد کنترل و کاهش آسیب ها اجتماعی این وزارتخانه منصوب کرد.

در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی؛

4 تفاهمنامه همکاری مشترک توسط سازمان بنادر به امضا رسید

همزمان با برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی 4 تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان بنادر و دریانوردی با گمرک جمهوری اسلامی ایران، مرکز تحقیقات راه و مسکن وزارت راه و شهرسازی و دو شرکت فعال در زمینه ارائه خدمات پروازی جهت عملیات های جستجو و نجات و پایش آلودگی های دریایی به امضا رسید.

ایفا 70 درصدی تعهد ارزی بیش از 65 درصد مشتریان بانک توسعه صادرات

مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران، گفت: 65 درصد مشتریان این بانک بالغ بر 70 درصد تعهد صادراتی خود را ایفا کرده ضمن اینکه نیمی از این تعداد، صد در درصد ارز صادراتی خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده اند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد:

اعطای حواله نفتی به سرمایه گذاران نیروگاهی

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در طرح های بیع متقابل، طبیعتا هر سرمایه گذاری که بتواند پروژه خود را زودتر به اتمام برساند ما متعهد هستیم که نفت خام در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم.

مدیرعامل بانک کشاورزی تاکید کرد:

حمایت از فین تک های مالی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در آیین اختتامیه آنلاین سومین رویداد استارت آپی و دومین فین تک فارم بانک کشاورزی بر اهمیت فین تک ها در عرصه هوشمند سازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش مالی و نیز تمرکز بر توسعه کسب و کارها و استارتاپ ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی تاکید کرد.

بیمه مرکزی اعلام کرد؛

اتصال صنعت بیمه به شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی

بیمه مرکزی بخشنامه الزام استفاده از سامانه شاهکار برای صدور بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده را به شرکت های بیمه ابلاغ کرد.

اعلام سقف تراکنش های غیرحضوری برای مشتریان زیر 18 سال بانک ملی ایران

بانک ملی ایران اعلام کرد که سقف تراکنش های غیرحضوری برداشت از حساب را برای مشتریان زیر 18 سال محدود کرده است.

سخنگوی گمرک:

رجیستری تلفن همراه مسافری فقط در مبادی ورودی انجام می شود

سخنگوی گمرک گفت: از 12 مهر ماه سال جاری رجیستر کردن تلفن همراه مسافری فقط در مبادی ورودی و به صورت حضوری با همراه داشتن مدارک خرید انجام می شود.

دبیر انجمن شرکتهای کشتیرانی:

خودتحریمی های داخلی دل مان را به درد آورده است

دبیر انجمن شرکت های کشتیرانی با اشاره به فشار به شرکتهای کشتیرانی از سوی سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی گفت: خودتحریمی های داخلی دل مان را به درد آورده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش مطرح کرد؛

نفتکش های ملی خط تحریم صادرات نفت را در هم شکستند

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش گفت: از زمان آغاز تحریم ها این شرکت در نوک پیکان تحریم ها بود و این مشکل را با ناوگان ملی برطرف کردیم.

در صرافی های بانکی؛

قیمت دلار آمریکا 8 مهر 1399 به 28 هزار و 950 تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز هشتم مهرماه 1399 در صرافی های بانکی به 28هزار و 950 تومان رسید.

Memory usage: 187
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران