سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر؛

کاهش عجیب حباب سکه/ بازار ارز کنترل و عرضه و تقاضا هم تراز شوند

محمدولی با اشاره به کاهش عجیب حباب سکه افزود: در حال حاضر حباب سکه حدود 200 هزار تومان می باشد. برای ثبات قیمت ها باید بازار ارز کنترل و عرضه و تقاضا هم تراز شوند.

نرخ دلار به 12100 تومان رسید

قیمت ارز در صرافی های بانکی بعد از ظهر امروز دوشنبه 24 تیرماه 98 مجدد کاهش یافت و نرخ آن به 12100 تومان رسید.

معاون رئیس جمهور

صنعت خودروسازی ایران از مونتاژکاری عبور کرد

ستاری با بیان اینکه صنعت خودروی ایران از مونتاژکاری عبور کرده است گفت: پژو 301 با 60 درصد داخلی سازی تولید خواهد شد.

گزارش و تحلیل

مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و تکالیف مربوط به آن

مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی یکی از انواع مالیات‌های مستقیم است که همه ی شرکت ها و موسسات تجاری و انتفاعی که مراحل قانونی در اداره ی ثبت شرکت ها را پشت سر گذاشته و به ثبت رسیده اند، مشمول این نوع مالیات شده و موظف به پرداخت آن هستند.

تکالیف و وظایف صاحبان املاک اجاری

آگاهی مودیان از قانون مالیات‌های مستقیم کمک قابل توجهی به آنان در عمل به وظایف قانونی و بهره‌مندی از تسهیلاتی که قانون برای آنها در نظر گرفته و عدم تعلق جریمه‌های احتمالی که قانون‌گذار برای آنان پیش‌بینی کرده، می‌کند. یکی دیگر از این موارد، آگاهی از وظایف و تکالیف صاحبان املاک اجاری می باشد. در قانون مالیاتهای مستقیم وظایف و تکالیفی برای صاحبان املاک اجاری پیش‌بینی شده است که در ذیل به آنها اشاره می گردد.

در راستای کمک به رشد صادرات غیر نفتی کشور تعریف شد:

مهر استاندارد مختص کالای صادراتی

سازمان استاندارد برای تسهیل صادرات کالای صادراتی ، بر مبنای شاخص های کشور هدف صادراتی، گواهینامه ثبت کالای صادراتی را طراحی کرد که صادرکنندگان با اخذ آن می توانند برای کالای صادراتی خود نشان ویژه صادرات(COER) دریافت کنند.

چرا خودروسازان برای واردات تایر اصرار دارند؟

کلاه بزرگ چینی ها به سر صنعت خودرو ایران

تایرهای بی‌کیفیت چینی برای یکی از خودروسازان 3 میلیارد و 750میلیون تومان هزینه تراشید.

حمایت از تولید در نظام مالیاتی

مالیات از منابع مهم دولت ها به شمار می‌رود و ثبات و تداوم وصول آن نیز موجب ثبات در برنامه‌ریزی دولت برای ارایه خدمات مورد نیاز در زمینه‌های گوناگون می‌شود.

نقش صورت معاملات فصلی الکترونیکی در نظام مالیاتی

ارائه فهرست معاملات فصلی هم موجب نظم و انضباط مالی و شفافیت اقتصادی خواهد شد و هم رقابتی سالم و مطلوب در فعالیت های اقتصادی ایجاد می کند که این امر از بروز فعالیت های سودجویانه جلوگیری می کند و اعتماد و یقین، جایگزین بدبینی و سلب اطمینان می گردد.

نقش مالیات بر ارزش افزوده در توسعه و آبادانی

مهم‌ترین و اساسی‌ترین اهداف فعالیت‌های اقتصادی هرکشور، شامل مواردی مانند تخصیص بهینه منابع و توزیع عادلانه درآمد، رشد اقتصادی، افزایش اشتغال می‌باشد. مجریان اقتصادی، برای انجام این امور و رسیدن به اهداف والای اقتصادی در هر کشور، باید هزینه‌های بسیار سنگینی را پرداخت کنند و برای تأمین مالی این مخارج لازم است تا منابع درآمدی مختلفی ایجاد شود.

فرهنگ سازی بسترساز رشد درآمدهای مالیاتی

بی تردید اهمیت فرهنگ سازی درخصوص مالیات یک استراتژی حیاتی و جدی است. اگر مودی مالیاتی و افراد جامعه بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می‌پردازند صرف آبادانی کشور و ایجاد امکانات رفاهی برای خودشان می شود با میل و رغبت بیشتر حاضر به مشارکت خواهند شد.

آماده باش برای اجرای حاکمیت شرکتی در کشور

بعد از تشریح عملیاتی کردن حاکمیت شرکتی در کشور برخی مفاد اساسنامه شرکت‌ها و دستورالعمل های مربوطه نیازمند اصلاح بوده که این امر توسط مراجع ذیصلاح صورت گرفته است.

رویکرد نظام مالیاتی در حمایت از رونق تولید

رونق اقتصادی با تکیه بر تولید داخلی، همواره دغدغه اصلی مسئولان نظام بوده‌است. سال جاری نیز که به عنوان «رونق تولید» مزین گردیده، موجب شده است تا سیاست های مناسب در راستای اجرای این مهم در هریک از بخش ها توسط دستگاه ها و نهادهای ذیربط اتخاذ گردد.

ضمانت های اجرایی قوانین مالیاتی

در عصر حاضر با گذشت زمان بعضی از قوانین نیاز به تغییر پیدا می کنند. قانون مالیات ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و معمولا بازنگری و اصلاح آن، با توجه به تاثیرات قوانین مالیاتی بر اقشار جامعه، تغییرات ایجاد شده در اقتصاد ملی و بازخوردهای حاصل از موانع و مشکلات اجرای قوانین و لزوم تسهیل و شفاف سازی بیشتر انجام می شود.

یادداشت

جایگاه مالیات در رونق تولید

رونق تولید هر جامعه ای به زیرساخت های اقتصادی، صنعتی و ... یا به بیان دیگر به سرمایه و بودجه بستگی دارد چرا که یکی از مشکلات مهم دولت ها در کشورهای در حال توسعه کمبود درآمد برای دست یابی به این هدف است.

اخبار روز

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از نشست با صنعتکاران و اصناف تربت حیدریه در جمع خبرنگاران خواستار شد؛

توسعه ارتباط بین صنعت، دانشگاه و پارک های علم و فناوری ضروری است

وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توسعه ارتباط بین صنعت و دانشگاه و پارک های علم و فناوری شد.

حضور «همراه اول» با شعار «تحقق رویای دیجیتال» در الکامپ 98

همراه اول در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، با شعار «تحقق رویای دیجیتال» حضور می یابد.

دکتر اکبری ارائه داد:

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال 1397 در مجمع عمومی سالانه

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانک برگزار شد، عملکرد، اقدامات و دستاوردهای سال 1397 بانک را تشریح کرد.

معاون شرکت توزیع نیروی برق تهران:

برق 15 سازمان پرمصرف پایتخت امروز قطع شد

معاون شرکت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به قطعی برق 15 سازمان ملی، استانی و تعدادی از بانک‌های پرمصرف پایتخت، گفت: پایش برق مصرفی ادارات تهران تا پایان مردادماه ادامه دارد.

دکتر مونسان:

گردشگری در استان قزوین باید متحول شود

دکتر مونسان از مجتمع تفریحی‌اقامتی بامسان قزوین در باراجین بازدید کرد.

گزارش عملکرد اجرای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری

شصت و ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

رییس سازمان فضایی ایران در آذربایجان غربی:

ساخت سه ماهواره در کشور کامل می شود

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی ایران در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال ساخت و طراحی سه ماهواره در کشور کامل می‌شود، تصریح کرد: امسال در نظر داریم در صورت فراهم بودن شرایط، یک ماهواره سنجشی و یک ماهواره مخابراتی را در مدار قرار دهیم.

مدیرعامل زغال سنگ البرز مرکزی اعلام کرد:

تولید کنسانتره البرز مرکزی با فعال شدن "گلیران" و "کردآباد" افزایش می یابد

مدیر عامل شرکت زغالسنگ البرز مرکزی گفت: تولید کنسانتره در این شرکت با تعیین تکلیف و فعال شدن معادن گلیران و کردآباد،‌ افزایش خواهد یافت.

بازدید مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از شرکت تولید کننده قطعات و سیستم‌های اتومبیل کروز

دکتر سالاری: تأمین اجتماعی در کنار تولیدکنندگان است

همزمان با هفته تأمین اجتماعی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همراه با مدیران ارشد این سازمان از شرکت کروز که در زمینه تولید قطعات و سیستم‌های خودرو فعالیت می‌کند، بازدید کردند.

برگزاری مراسم معارفه مدیرکل دفتر مدیریت اطلاعات و برنامه‌ریزی گمرک ایران

طی مراسمی با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران، مدیرکل جدید دفتر مدیریت اطلاعات و برنامه‌ریزی گمرک معرفی شد.

دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

نیازمند برگزاری نمایشگاه نیازمندی‌ها هستیم

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برگزاری نمایشگاه « فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» زمینه‌ساز شناسایی ظرفیت‌ها و ارتقای سطح تولید کالای داخلی می‌تواند باشد.

در سومین کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران مطرح شد

پیاده‌سازی پروژه‌های حوزه سلامت با مشارکت تشکل‌ها

اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در سومین نشست این کمیسیون، به ادامه بحث بر سر تدوین برنامه‌ها و اهداف کمیسیون در دوره دو ساله پیش رو پرداختند.

Memory usage: 187
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه