سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد

کاهش 95 درصدی فیشینگ با فعال‌شدن رمزهای یکبار مصرف/ هک‌شدن حساب‌های بانکی صحت ندارد

رئیس کل بانک مرکزی هک‌شدن حساب‌های بانکی را تکذیب کرد و گفت: خالی‌شدن حساب افراد مربوط به فیشینگ است و موضوع هک مطرح نیست و همیشه هم به طور مداوم وجود داشته اما با استفاده از رمز یکبار مصرف از ابتدای دیماه، این موارد تا 95 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

دژپسند:

تعلل، علت اصلی انسداد دو میلیارد دلار پول در آمریکا بود

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به پول بلوکه شده ایران در آمریکا گفت: نقد اصلی بر این است که چرا در مهلت مقرر 10 ماهه مبلغ دو میلیارد دلار نقد نشد که تبعاتی همچون انسداد پول را به همراه داشت.

تا صبح امروز

17600 نفر برای مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند

بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌و شهرسازی 17687 نفر در برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و 80 درصد ظرفیت ثبت‌نام در سه استان سیستان‌و بلوچستان ،خراسان‌های شمالی و جنوبی تکمیل شده‌است.

گزارش و تحلیل

مالیات بر ارزش افزوده

هر کالایی که در بازار فروخته می شود، در فرآیند تولید خود توسط چندین تولید کننده به تدریج ساخته شده است به عنوان مثال یک نان ابتدا گندم بوده و سپس تبدیل به آرد شده و بعد از آن به خمیر و نهایتا در تنور پخته و نان شده است، قیمت گندم موجود در هر عدد نان تا قیمت نان فروش رفته در نانوایی طی مراحل ذکر شده به تدریج افزایش یافته است که این افزایش حاصل زحمت تولیدکنندگان مختلف از ابتدا تا انتها می باشد، به این ارزش اضافی ایجاد شده از دانه گندم تا نان ارزش افزوده گفته می شود.

فاکتورهای صوری و راه های مبارزه با آن

فاکتورفروشی از جمله مصادیق فرار مالیاتی محسوب می شود. نظام مالیاتی کشور و به طور اخص، قانون مالیات های مستقیم، تدابیر و سیاست هایی را به منظور جلوگیری از وقوع جرایم مرتبط با فرار مالیاتی اتخاذ نموده اند. بر این اساس، برخی مواد قانونی همچون ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، ابزارهای بازدارنده جهت جلوگیری از وقوع تخلفاتی چون فروش فاکتورهای صوری به شمار می روند.

فرار مالیاتی

دولت برای انجام امور مختلف خود نظیر حفظ امنیت و امور دفاعی، ایجاد بسترها و زیرساخت‌های لازم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین کنترل و قانونمند کردن الگوی مصرف، تولید و توزیع درآمد در سیستم اقتصادی نیازمند درآمد است. مالیات یکی از منابع اصلی درآمد دولت‌ها به‌حساب می‌آید.

مزایای مالیات بر ارزش افزوده

در بین انواع مالیاتهای موجود یکی از بهترین روشهای اخذ مالیات، مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

سامانه های فروشگاهی زیرساخت ورود به تجارت الکترونیکی

خرید، فروش و سایرمبادلات تجاری در دوران کنونی با بهرمندی از رایانه ها وشبکه های ارتباطی تا حدود زیادی به صورت الکترونیکی درآمده است. بسیاری از مزایای فناوری های جدید مانند سرعت، دقت، نظم وشفافیت به یاری شیوه های سنتی آمده است. طبیعتا نظم وشفافیت اطلاعات توانایی دولت ها در کنترل ونظارت بر فضای کسب وکار را افزایش می دهد.

صاحبان مشاغل گام به گام با صندوق های فروش

براساس تعریف آیین نامه اجرایی تبصره (2) ماده (169) اصلاحی قانون مالیات های مستقیم، سامانه صندوق فروش سامانه‌ای است اعم از صندوق فروش یا رایانه یا پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی یا نرم افزار کاربردی که به اختصار " تجهیزات مشابه" نامیده می شوند، شامل سخت افزار و نرم افزار با امکان اتصال به سامانه سازمان که حداقل قابلیت لازم برای ثبت اطلاعات فروش کالا و خدمات واحد کسب و کار را دارد.

مالیات بر ارزش افزوده

دراکثر کشورها، اخذ مالیات یکی از مهمترین و باثبات ترین منابع کسب درآمد برای دولتها می باشد. دربین انواع مالیاتهای موجود نیز یکی از بهترین روشهای اخذ مالیات، مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

سهامداران نگران نباشند؛ مالیاتی در کار نیست

در حالی که مدتی است صحبت‌هایی مبنی بر اخذ مالیات از سود سهام و سود سپرده‌های بانکی مطرح شده، رؤسای نهادهای ناظر بازار پول و سرمابه این موضوع را تکذیب کرده‌اند و یک کارشناس اقتصادی معتقد است با توجه به اینکه نرخ تورم از سود سپرده‌ها بیشتر است مردم مالیات تورمی بالایی را می‌پردازند و در چنین شرایطی مطرح کردن مالیات بر سود سپرده‌ها منطقی نیست.

ضمانت های اجرایی قوانین مالیاتی

جلوگیری از عدم پرداخت مالیات و فرار مالیاتی طی سالیان اخیر با توجه به نوسانات بازار نفت از دغدغه های مهم دولت درعرصه اقتصادی بوده است. در همین راستا، ارائه اصلاحیه مصوب 1394 قانون مالیات های مستقیم و تقویت ضمانت های اجرایی جلوگیری از فرار مالیاتی گام مهمی بوده که بمنظور افزایش میزان درآمدهای مالیاتی و کاهش فرار مالیاتی از سوی دولت برداشته شده است.

قائم مقام بیمه مرکزی در یادداشتی نوشت:

توضیحاتی درباره پرداخت خسارت خودروهای نامتعارف

بعد از گذشت مدت ها از قانون نحوه پرداخت خسارت خودروهای نامتعارف، هنوز این مسئله با ابهاماتی از سوی دارندگان وسیله نقلیه روبروست.

ضرورت مبارزه جدی با فرار مالیاتی و پولشویی برای تحقق عدالت همه جانبه

نوسانات و تکانه هایی که این روزها اقتصاد کشور را در نوردیده است و همه آن را تجربه کرده اند بر همگان روشن کرده است که بایستی تلاش ها برای فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی و وابسته به نفت را شدت بخشید و به موازات آن بر تقویت یک اقتصاد درون زا و مقاومتی تمرکز کرد.

اهمیت جرم انگاری مالیاتی در جلوگیری از فرار مالیاتی

با بررسی و تامل در نتایج و عواقب فرار مالیاتی که بر پیکره اقتصاد یک کشور وارد می نماید به خوبی می توان دریافت که وضع مجازات های پیش ‏بینی شده بر تخلفات و جرائم مالیاتی در کشورهای جهان عامل بسیار مهم و بازدارنده ای در جلوگیری و کاهش جرائم مالیاتی به شمار می رود.

اخبار روز

تقدیر رییس شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت

براساس جمع بندی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت در شاخص های حضور در برنامه های صداوسیما و گفتگو با رسانه های جمعی به عنوان یکی از دستگاه های فعال شناخته شد و مورد تشکر و قدردانی علی ربیعی، سخنگو و رییس شورای اطلاع رسانی دولت قرار گرفت.

در هفتمین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران مطرح شد

از ظرفیت‌های صادراتی در مقابل واردات استفاده نشده است

در هفتمین نشست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران علاوه بر نمایندگان بخش خصوصی، معاونان و مدیران کل وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور یافتند و با فعالان اقتصادی روی برخی موضوعات و چالش‌هایی که بنگاه‌های تولیدی و تجاری با آن دست به گریبان هستند، به گفت‌و‌گو نشستند.

120 هزار لیتر نفت خام سرقتی در اهواز کشف شد

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: 120 هزار لیتر نفت خام سرقتی از چهار دستگاه تانکر نفتکش در اهواز کشف و ضبط شد.

هشدار! شیوع باج‌افزار SODINOKIBI

مشاهدات اخیر حاکی از آن است که باج‌افزار Sodinokibiکاربران استفاده کننده از مرورگر اینترنت اکسپلورر را در منطقه آسیا مورد هدف قرار داده است. باج‌افزار Sodinikibiکه به اسامی دیگری از جمله Sodinو Revilنیز شناخته می‌شود، برای اولین بار در ماه آوریل 2019 میلادی مشاهده گردید. این باج‌افزار در حال حاضر فاقد رمزگشا می‌باشد.

اصناف باید توزیع‌کننده کالا در کشور باشند

رئیس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: توزیع کالا در کشور باید به اهلش سپرده شود یعنی اصناف باید توزیع کننده کالا باشند.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری تصمیم‌نگار ارزش آفرینان تصریح کرد:

بازار تا پایان سال رو به رشد است

سید مرتضی لعل سجادی: «با توجه به اینکه در بازارهای موازی مسکن، ارز و طلا جذابیتی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، بورس در میان مدت روندی رو به رشد خواهد داشت.»

در دیدار هیات تجاری اتاق تهران با اتاق بازرگانی بین‌المللی بخش‌خصوصی چین رخ داد

امضای یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین اتاق‌های بازرگانی تهران، چین و ایرانیان مقیم چین

هیات تجاری اتاق بازرگانی تهران که در پکن به سر می‌برد، یک تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه با اتاق بین‌المللی بازرگانی بخش خصوصی چین و اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شمال چین در راستای توسعه همکاری‌های بخش خصوصی ایران و چین امضا و تبادل کرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن:

ضرورت حمایت از معدن و صنایع معدنی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

دکتر حسین مهری در ادامه سفرهای استانی در جمع کارافرینان و صنعتگران نایین، خور و بیابانک گفت: بخش معدن کشورمان از ظرفیت بالای توسعه ای برخوردار است و می تواند در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد ، به همین خاطر این بانک حمایت از بخش یاد شده را یکی از مهم ترین برنامه های خود می داند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:

استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور تأکید کرد.

افزایش 20 درصدی تولید کنسانتره مجتمع فسفات در نیمه نخست 98

میزان تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی 6 ماهه نخست امسال، 20 درصد افزایش یافت.

شاخص ها و اهم اقدامات وزارت صمت طی 6 ماهه اول سال تشریح شد؛

کاهش 5.5 درصدی واردات به کشور

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت چکیده شاخص ها و اهم اقدامات این وزارتخانه را طی 6 ماهه نخست امسال تشریح کرد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران:

معماری سازمانی دولت با دولت الکترونیک و رشد فناوری اطلاعات میسر می‌شود

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تاکید بر لزوم تغییر در دانش معماری سازمانی در کشور، گفت: ایجاد تغییر در معماری سازمانی دولت از اولویت‌های این حوزه است و استفاده بهینه از دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات مناسب‌ترین راه برای ایجاد تغییر مثبت است.

Memory usage: 165
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه