در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

رئیس اتاق تهران:

خروج سرمایه شدت گرفته است / مالیات بر عایدی با تأخیر اجرا شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به شدت گرفتن خروج سرمایه از کشور باید یک آسیب شناسی، انجام و مالیات بر عایدی سرمایه با تأخیر اجرا شود.

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر مطالبات رئیس جمهور:

دسترسی آحاد مردم به نظام بانکی باید آسان شود

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به جلسه امروز رئیس جمهوری با مدیران شبکه بانکی کشور گفت: در صورتی که افراد دارای رتبه اعتبارسنجی مناسب باشند به طور ویژه تسهیلات خرد، سهل تر به آنها پرداخت می شود؛ براین اساس و باتوجه به تأکید رئیس جمهوری دسترسی آحاد مردم به نظام بانکی باید آسان شود.

با 42 سنت افزایش قیمت؛

قیمت نفت به بالاترین حد در 3 سال اخیر رسید

قیمت شاخص نفت خام برنت امروز با 42 سنت افزایش به 86 دلار و 48 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 62 سنت افزایش به 84 دلار و 44 سنت برای هر بشکه رسید.

به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش و تحلیل

سرنوشت قیمت دارو بعد از حذف ارز دولتی/ بیمه ها به داد مردم برسند

دارو به عنوان یکی از چند قلم کالایی که ارز ترجیحی می گیرد، شاید تنها کالای استراتژیک باشد که افزایش قیمت آن می تواند دستخوش نارضایتی مردم و دست اندرکاران تولید دارو شود.

یادداشت

نکته ها و ابزارهایی برای بهترین بازدهی تیم در سال جدید

آغاز سال جدید بهترین فرصتی است که به مدیران و تیم ها امکان می دهد تا انتظارات خود و اهداف جدید را دوباره تنظیم کنند.

جراحی سرپایی اقتصاد- 10

فسادهای منحصر به فرد با خلق دلار 4200 تومانی

بر خلاف آنچه که دولتمردان تصور می کردند، با اعمال سیاست تخصیص ارز 4200 تومانی نه تنها مدیریت بازار ارز به حاشیه رانده شد بلکه دروازه های جدیدی از سودجویی در بازار ارز و تجارت کشور باز شد.

جراحی سرپایی اقتصاد - 8

حذف ارز4200 تومانی دربودجه منطقی است

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: همه افرادی که در زمینه اقتصاد فعالیت دارند، به این نتیجه رسیده اند که اساسا تئوری ارز ترجیحی یا پرداخت یارانه به ارز و نظام ارزی با نرخ چندگانه تئوری موفقی نیست.

سیاست های انقباضی در حوزه فرهنگ

واژه سیاست های انقباضی بیشترین کاربرد را در مباحث مالی داشته است. امروز در چهارمین ماه از حکمرانی دولت رئیسی شاهد تبلور سیاست های انقباضی و بسته در حوزه فرهنگ به خصوص در بخش رسانه هستیم.

مبنای محاسبه یارانه پنهان هزینه، فرصت صادراتی است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: مبنای محاسبه ما برای یارانه پنهان هزینه فرصت صادراتی آن است و دولت باید تلاش خود را برای بهره مندی تمام اقشار از منابع انرژی به کار گیرد.

قیمت خودرواصلاح بشود یا نشود؟/قیمت دستوری؛سدراه وعده های خودرویی

کارشناسان معتقدند اگرچه صنعت خودرو با مشکلات ساختاری مواجه است که باید برای حل آنها اقدام شوداما تحمیل قیمت دستوری به خودروسازان نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه بر دامنه آن خواهد افزود.

مدیر عامل شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون:

صدور کالا برای صادرکنندگان با 35 متولی سخت و دشوار است

مدیر عامل شرکت صنایع غذایی انسی ماکارون با اشاره به اینکه، اکثر صادرکنندگان برای صدور محصولات خود با چالش های جدی روبرو هستند، گفت: بر خلاف تمام کشورها که بخش صادرات تنها یک متولی دارد، در کشور ما حدود 35 متولی خود را مسئول صدور مجوز برای صادرات کالا می دانند، لذا کار برای صادرکنندگان بسیار سخت، دشوار و نفس گیر شده است.

اجباری شدن واکسیناسیون علیه کرونا؛ آری یا خیر؟

واکسن ستیزی؛ چالشی است که بار دیگر با شیوع پاندمی کرونا و تولید واکسن علیه این بیماری در عرصه جهانی مطرح شده؛ موضوعی که بار دیگر این پرسش را مطرح می کند که آیا افراد در انتخاب برای تزریق یا عدم تزریق واکسن آزادند یا در شرایط بحرانی بیماری برای حفظ سلامت عمومی باید واکسیناسیون همگانی را اجباری کرد؟

سرنوشت تجارت ایران با اعراب چه می شود؟

هر چند بخش عمده تجارت خارجی ایران در سال های گذشته با کشورهای منطقه و همسایه رقم خورده اما به نظر می رسد هنوز بخش مهمی از بازار کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از دسترس تجار ایرانی دور مانده است.

چرا واکسن کووید-19 محافظت مادام العمر ایجاد نمی کند؟

واکسن سرخک برای کل زندگی مفید است، واکسن آبله مرغان 10 تا 20 سال و واکسن کزاز یک دهه یا بیشتر محافظت ایجاد می کند اما مقامات آمریکایی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا 6 ماه پس از دریافت واکسن کووید-19، به تقویت کننده برای بزرگسالان واکسینه شده نیاز است یا خیر.

اخبار روز

به منظور اجرای درخواست رئیس جمهور صورت گرفت:

شرایط ضمانت تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریالی بانک سپه تغییر کرد

مدیرعامل بانک سپه از تغییر شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی کمتر از یک میلیارد ریالی این بانک خبر داد.

دکتر اخلاقی در دیدار با مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد:

توسعه همکاری بانک تجارت با پتروشیمی خلیج فارس

دکتر اخلاقی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس را از بزرگترین و مهمترین مشتریان بانک تجارت برشمرد و بر ضرورت همکاری با این شرکت از طریق ارائه بهترین خدمات مالی و بانکی متناسب با طرح های توسعه محور این هلدینگ تاکید کرد.

کاهش دام های پروار شده در دامداری ها

مرکز آمار ایران اعلام کرد: در پاییز سال جاری، بیش از 560 هزار رأس گاو و گوساله در دامداری های کشور پروار شد که حدود 4 هزار رأس کمتر از فصل قبل بوده است.

براساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی 26 ارز کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (چهار شنبه، 29 دی ماه) اعلام کرد که بر اساس آن، بهای 7 واحد پولی افزایش و قیمت 26 ارز کاهش یافت، نرخ 13 واحد پولی دیگر نیز ثابت ماند.

توضیح شرکت بازرگانی دولتی در باره گندم های وارداتی / آزمایشگاه سلامت گندم ها را تایید کرده است

شرکت بازرگانی دولتی بر سلامت کلیه محصوله های وارداتی از جمله گندم روسی تاکید و اعلام کرد که 5.5 میلیون تن گندم وارداتی در بنادر کشور تخلیه شده است.

موافقت کمیسیون تلفیق بودجه صورت گرفت؛

واردات 50 هزار خودرو در سال آینده

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس گفت: اعضای کمیسیون تلفیق در نشست امروز صبح کمیسیون با واردات 50 هزار عدد خودرو سواری و 10 هزار عدد ماشین آلات سنگین به کشور موافقت کردند.

میزان معوقات بانک های قرض الحسنه کمتر از دو درصد است

وزیر امور اقتصادی و دارایی، بانک های قرض الحسنه را جزو کم مشکل ترین بانک های کشور برشمرد و فعالیت این بانک ها را مثبت ارزیابی کرد.

جمشید مغازه ای دبیر انجمن شیرینی و شکلات

چالش های تامین مواد در یک صنعت جهانی

صنعت شیرینی و شکلات کشور یکی از به روزترین و پرپتانسیل ترین صنایع در کشور است که رشد عظیمی در دو دهه اخیر داشته و با تامین و نصب تکنولوژی کاملا به روز دنیا باکیفیت ترین تولیدات را ارائه می کند.

حمایت دولت در تقویت توان ارائه خدمات اعتباری بانک توسعه تعاون اثرگذار است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه مدیران عامل بانک ها با رئیس جمهور، با تبیین نقش و عملکرد این بانک، حمایت دولت را در تقویت توان ارائه خدمات تخصصی و اعتباری این بانک حائز اهمیت دانست.

صادرات پسته معادل 20 درصد درآمدهای نفتی کشور شد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال گذشته درآمد ارزی فروش و صادرات پسته معادل 20 درصد درآمدهای نفتی کشور بود که استان قزوین نیز با توجه به تولید پسته خود، در این حوزه نقش موثری ایفا کرد.

مدیر فنی شرکت بیمه تعاون

نقطه قوت پررنگ بیمه تعاون

پرتفوی بیمه ای شرکت بیمه تعاون در حال حاضر حدود 850 میلیارد تومان است و برنامه ریزی شده که این عدد تا پایان امسال به حدود 1000 میلیارد تومان برسد.

بیمه سرقت منازل مسکونی چه شرایطی دارد و بیشترین پوشش آن کدام است؟

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد، مراقبت از اموال و وسایل خانه است. حادثه خبر نمی کند. هر لحظه امکان دارد به دلایلی خانه دچار آتش سوزی شود. در این صورت وجود بیمه ای که هزینه های سنگین مالی را پوشش دهد، الزامی خواهد بود.

Memory usage: 178
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران