سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

بانک مرکزی اعلام کرد؛

الزام ارائه اسناد در انتقال وجه بیش از 10 میلیارد ریال

بانک مرکزی اعلام کرد: انتقال وجه بیش از 10 میلیارد ریال به شیوه درون بانکی و بین بانکی (ساتنا) باید همراه با درج بابت و ارائه اسناد مثبته به شعب بانک‌ها باشد.

قطع رمز دوم ایستا از فردا

رمز دوم ایستا از روز هشتم بهمن‌ماه جاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری بطور تدریجی ظرف چند روز قطع می‌شود و تنها «رمز دوم پویا» قابل استفاده می‌باشد.

طی سال های 92 تا 96

قاچاق پوشاک 1800 واحد نساجی را به تعطیلی کشاند

دبیرکل انجمن نساجی ایران گفت: به دلیل قاچاق و واردات بی رویه پوشاک از سال های 92 تا 96 هزار و 800 واحد در این صنعت تعطیل شد.

گزارش و تحلیل

ویدیو

رسمی آنلاین دارالترجمه رسمی با خدمات 24 ساعته و 7 روز در هفته

آرمین خالقی ، هم بنیانگذار رسمی آنلاین در گفتگو با بانک و صنعت در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران با حضور در جشنواره استارتاپی شهر هوشمند گفت: رسمی آنلاین متشکل از تیم 4 نفره می‌باشد که خدمات ترجمه رسمی بصورت 24 ساعته و 7 روز در هفته ارائه می‌دهد.

ویدیو

بنگاه‌های اقتصادی گزارش‌های مسئولیت اجتماعی خود را ارائه دهند

تایماز سیدمصطفایی دبیر جایزه مسئولیت اجتماعی توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی در اختتامیه سومین جایزه مسئولیت اجتماعی توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی اعلام کرد تا بنگاه‌های اقتصادی گزارش‌های مسئولیت اجتماعی خود را ارائه دهند

ویدیو

بررسی زوایای مختلف انتخاب منتخبین سومین جایزه مسئولیت اجتماعی

دکتر مرتضی بهنام ، عضو شورای سیاست گذاری سومین جایزه مسئولیت اجتماعی شرکتی در اختتامیه سومین جایزه مسئولیت اجتماعی توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی، منتخبین سومین جایزه مسئولیت اجتماعی را از زوایای مختلف بررسی کرد. وی گفت: در حدود 40 شرکت در سومین جایزه مسئولیت اجتماعی توسعه پایدار بنگاه‌های اقتصادی شرکت و در معرض راستی آزمایی قرار گرفتند.

آنچه درخصوص نصب و به‌کارگیری سامانه صندوق فروش باید بدانیم

به منظور شفاف‌سازی فعالیت‌‌های اقتصادی و در راستای ایجاد زیرساخت‌های مالیات الکترونیکی، تحقق اهداف دولت‌ الکترونیک و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین به منظور سهولت در شناسایی درآمد واقعی مودیان و برقراری بیش‌ازپیش عدالت مالیاتی در بخش صاحبان مشاغل، راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه صندوق فروش در دستور کار سازمان امور مالیاتی کشور قرار گرفته است.

مالیات و مبارزه با فرار مالیاتی

مالیات قسمتی از درآمد یا ثروت افراد است که به منظور پرداخت بخشی از هزینه های عمومی و حفظ منافع اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور به موجب قانون به وسیله دولت وصول می شود.

صندوق مکانیزه فروش

در بسیاری از کشورهای جهان در زنجیره تولید برای کنترل جریان گردش کالا از صندوق مکانیزه فروش به عنوان یکی از راه‌کارهای اساسی اقتصاد کشور استفاده می شود.

لزوم مقابله فرار مالیاتی

یکی از پدیده‌های شوم، فعالیت‌های اقتصاد زیر زمینی است که عمدتا با نیت فرار مالیاتی انجام می گیرد. این رویکرد حتی در اقتصاد‌های بزرگ و پیشرفته دنیا نیز مشاهده شده و اقتصاد این کشورها نیز از آن مستثنی نیست.

فرهنگ مالیاتی

فرهنگ را، مجموعه پیچیده‌ای از دانش‌ها، باورها، هنرها، قوانین، اخلاقیات، عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه خویش فرامی‌گیرد تعریف می‌کنند.

آشنایی با فرار مالیاتی و هزینه های پنهان آن

فرار مالیاتی را هر گونه تلاش یا راه دررو برای افراد و یا شرکت ها جهت عدم پرداخت مالیات یا کاهش آن تعریف می کنند.

تاسیس پلیس امنیت اقتصادی ابتکاری پیشگامانه در حوزه ارتقای فضای کسب و کار

معاون اجتماعی فاتب با اشاره به اینکه فضای امن در حوزه اقتصاد، مولودی به نام "رونق تولید" که شعار سال جاری نیز هست، دارد معتقد است، تأسیس "پلیس امنیت اقتصادی" فعالیتی مبتکرانه و پیشگامانه در راستای ارتقای فضای کسب و کار که در نهایت به رونق تولید ملی منتج می شود، است.

ضرورت تقویت نظام مالیاتی هوشمند برای مبارزه با فرار مالیاتی

اداره جامعه بی شباهت به اداره خانواده نیست. مهمترین موضوع در اداره هر واحدی اعم از خانواده یا جامعه بحث هزینه و درآمد است.

فرار مالیاتی و راهکارهای مقابله با آن

دریافت مالیات از گروه‌های مختلف درآمدی بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده صورت می‌گیرد.

اخبار روز

آغاز همکاری پر قدرت پرشیا خودرو و تجارت‌نو

ارائه خدمات بیمه‌ای ازسوی تجارت‌نو به هلدینگ فرزانگان با امضای تفاهم نامه، رسما کلید خورد.

الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی کارکرد خدمات ارزش افزوده

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد: با الزام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورهای تلفن همراه مکلف شده‌اند اطلاعات کارکرد سرویس‌های ارزش افزوده مشترکان را به‌صورت دوره‌ای در قالب پیامک برای آن‌ها ارسال کنند.

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه:

سومین مرحله کمک معیشتی فرداشب به حساب19میلیون خانوار واریز می‌شود

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به تعطیلی روز 4 شنبه سومین مرحله از حمایت‌های معیشتی ساعت 24 فردا شب 8 بهمن به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

کشاورز در همایش سالیانه لبنیات عنوان کرد؛

هشدار افزایش عرضه لبنیات سنتی/استاندارد گندم 7 برابر اروپا است

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه استانداردهای سختگیرانه‌ای برای موادغذایی از جمله شیر در کشور وجود دارد، گفت: در حوزه گندم، استاندارد ما 7 برابر سخت‌تر از اروپا است.

جزئیات زلزله 5.4 ریشتری در استان فارس

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از وقوع زلزله 5.4 ریشتری در محدوده خانه زنیان در استان فارس خبر داد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی:

راه اندازی ایستگاه فضایی در سلماس کلید خورد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از تحویل موقت زمین ایستگاه فضایی ثابت سلماس خبر داد و گفت: راه اندازی ایستگاه فضایی ثابت در سلماس با تحویل زمین به وسعت 40 هکتار کلید خورد.

سود سهام شرکت «موتوژن» در شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود

بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی سهامداران حقیقی شرکت «موتوژن» با نماد «بموتو» می‌توانند از روز چهارشنبه دوم بهمن‌ماه 98 به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به 31شهریورماه 98 به تمامی شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

دبیر انجمن صنایع لبنی عنوان کرد:

صادرات بیش از 700 میلیون دلاری لبنیات/لزوم تشکیل زنجیره تأمین شیر

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با اشاره به سرمایه گذاری صددرصد خارجی در این بخش گفت: سالانه بیش از 700 میلیون دلار محصول لبنی از کشور صادر می شود.

وقوع زلزله شدید در شیراز

دقایقی قبل، زمین لرزه به بزرگی 5.4 ریشتر شیراز را لرزاند.

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد

اتاق بازرگانی در انتخاب نمایندگان تام الاختیار تجاری محور قرار گیرد

محمد لاهوتی، رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به مساله اعزام 20 نماینده تام‌الاختیار تجاری از سوی وزارت صمت به بازارهای هدف صادراتی تاکید کرد که بهتر است وزارت در انتخاب این افراد با اتاق بازرگانی هماهنگ باشد.

جزییات فعال‌سازی رمز دوم پویا از طریق «سامانه اینترنت‌بانک» مسکن

به منظور سهولت در استفاده از راهکارهای مختلف تولید رمز یکبار مصرف برای کاربران، سرویس "فعال سازی رمز یکبارمصرف" در سامانه اینترنت بانک ارائه گردیده است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بیان کرد:

معاملات الگوریتمی، دروازه ورود هوش مصنوعی به بازار سرمایه

امروز هفتم بهمن ماه، دومین روز حضوری رقابت معاملات الگوریتمی بازار سرمایه با حضور مدیران و فعالان بورسی کشور در ساختمان قدیمی شرکت بورس تهران (تالار حافظ) برگزار شد.

Memory usage: 187
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه