شماره: 988 تاریخ : 1390/04/21-12:00:00

شرط موفقیت در جهاد عظیم اقتصادی، برآورد امیدآفرین از شرایط کشور است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران، با اشاره به سال جهاد اقتصادی، اولین ش

به گزارش روز سه شنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت:  رهبر انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های بزرگ کشور در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه در مسائل اقتصادی اشاره و خاطرنشان کردند: باید این نگاه امیدآفرین را مقدمه‌ای برای هر پیشنهاد و طرحی قرار داد و در توضیح و تشریح وضعیت از نگاه منفی و سیاه‌نمایی پرهیز کرد چراکه در سایه امید، نشاط حاصل می شود.

ایشان سیاست‌های کلی اصل 44 را ریل‌گذاری جدید در اقتصاد کشور برشمردند که با زاویه‌ای دقیق، مسائل اقتصادی به سمت دیگری هدایت شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ایجاد جرأت و جسارت در بخش خصوصی را برای حضور در میدان‌های بزرگ اقتصادی، از وظایف مهم اتاق بازرگانی دانستند و با اشاره به امکانات گسترده در کشور بر شناسایی فعالان بالقوه اقتصادی تأکید کردند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: فعالان اقتصادی که در مجموعه اتاق بازرگانی جمع می‌شوند، باید با احساس مسئولیت و با امید، نقش خود را در شرایط و وضع کنونی کشور تعریف و ایفا کنند.

ایشان به تلاش امریکا و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به کشور با استفاده از تحریم و دیگر توطئه‌ها اشاره و خاطرنشان کردند: هدف دشمنان از ایجاد این فشارها، ناامیدی مردم و به شکست کشاندن انقلاب اسلامی بود اما اینها نمی توانند بر حرکت مردمی و خدایی ملت ایران فایق شوند چرا که مطمئن هستیم تا وقتی که دل‌ها پر از امید و در کنارش مجاهدت باشد بر همه این توطئه‌ها فایق خواهیم آمد.

در ابتدای این دیدار آقایان نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران، میرمحمد صادقی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و آل اسحاق رئیس اتاق بازرگانی تهران در گزارش‌هایی درباره لزوم واگذاری مدیریت‌های اقتصادی به بخش خصوصی و تعاونی، تعامل نزدیک‌تر با دولت، ایجاد احساس مسئولیت برای بخش خصوصی، بازنگری در قوانین و مقررات، تدوین استاندارد حلال در عرصه اقتصادی، پالایش جدی در فرهنگ عمومی اقتصاد کشور، استفاده از نظرهای فعالان اقتصادی در تصمیم‌گیری‌های کلان و حمایت از جهادگران اقتصادی مطالبی را مطرح کردند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/988.bos