شماره: 915 تاریخ : 1390/04/20-12:00:00

همزمان با سفر رییس جمهور؛

چهار طرح بزرگ صنعتی در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید

رییس جمهور در مراسمی همزمان با افتتاح خط آهن مراغه - میاندوآب، به صورت ویدئو کنفرانس، سه طرح بزرگ صنعتی در آذربایجان غربی را شامل بزرگترین کارخانه تولید واکسن ت

 کارخانه تولید واکسن تب برفکی که صبح امروز (دوشنبه) با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد و به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید، با سرمایه‌ای بالغ بر 180 میلیارد ریال احداث شده و قادر است سالانه یک میلیون دوز برابر با «260 هزار لیتر» واکسن تب برفکی تولید و به بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور ارائه کند.
این کارخانه که بزرگترین کارخانه تولید واکسن تب برفکی خاورمیانه و سومین تولید کننده این واکسن در جهان به شمار می رود در زمینی به مساحت 5.8 هکتار در مهاباد احداث شده است.
کارخانه سیمان آذرآبادگان در خوی نیز که توسط رییس جمهور از طریق ارتباط مستقیم تلویزیونی به بهره برداری رسید، ظرفیت تولید روازنه 3 هزار و 300 تن سیمان را دارد که توسط بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد ریال احداث شده است. از این مبلغ یک هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار به صورت وام دولتی، 380 میلیارد ریال از طریق وام بنگاه های زودبازده و 75 میلیارد ریال نیز از طریق فروش اوراق مشارکت تامین شده است.
همچنین واحدهای 5 و 6 نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در زمینی به مساحت 120 هکتار در 30 کیلومتری جاده ارومیه – مهاباد احداث شده که با 4 واحد گازی قادر است 636 مگاوات برق تولید کند.
با افتتاح طرح توسعه بخش گاز این نیروگاه ظرفیت تولید برق به 956 مگاوات می‌رسد و با افزایش ظرفیت تولید برق در استان امکان افزایش صادرات به کشورهای همجوار نیز فراهم خواهد شد.
نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه از پیشرفته ترین نیروگاه های کشور است که با هدف پایداری ولتاژ برق در منطقه شمال غرب کشور احداث شده است.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/915.bos