شماره: 851 تاریخ : 1390/04/18-12:00:00

احمدعلی مقیمی:

واگذاری ۱۰۰۰ متر زمین به هر خانوار به کار کارشناسی نیاز دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که طرح واگذاری یک‌هزار متر زمین به هر خانوار ایرانی به کار کارشناسی نیاز دارد، گفت: اگر سرمایه برای این واگذاری‌ها در توسعه ا

به گزارش شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعتت،"احمدعلی مقیمی"در باره واگذاری یک‌هزار متر زمین به هر خانوار ایرانی که از سوی رئیس جمهوری در مراسم تجلیل از ۳۱ تعاونی برتر مسکن مهر مطرح شد، اظهار کرد: نخستین مشکلی که چنین مسکنی پدید خواهد آورد، ایجاد نقدینگی است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و کلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این که چگونگی اجرای این طرح هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: اگر به جای واگذاری یک‌هزار متر زمین به مردم، سرمایه‌گذاری برای توسعه فضای سبز و ایجاد کمپ برای استراحت مردم صورت بگیرد، قطعاً موفق‌تر خواهد بود.

مقیمی، داشتن ملک برای هر خانوار ایرانی را موجب آرامش خاطر خانواده‌ها برشمرد و افزود: این نگاه و نیت که هر خانواده برای خود زمینی داشته باشد تا راندمان کاریش در جامعه و همچنین آستانه تحملش افزایش یابد، نگاه مثبتی است، اما به کار کارشناسی نیاز دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، ادامه داد: ممکن است در بعضی از استان‌ها ظرفیت واگذاری یک‌هزار متر زمین به هر خانوار وجود داشته باشد، ولی مسلماً چنین ظرفیتی در تهران و شهرهایی مانند آن نیست که این موضوع هم به کار کارشناسی نیاز دارد.

رئیس‌جمهوری در مراسم تجلیل از ۳۱ تعاونی برتر مسکن مهراز نهایی شدن طرحی خبر داد که بر اساس آن به مردم زمینی در حدود یک‌هزار متر ارائه خواهد شد که ضمن ساختن یک خانه کوچک در این زمین یک باغ میوه هم پرورش دهند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/851.bos