شماره: 519099 تاریخ : 1399/06/18-09:00:04

یک مقام مسئول اعلام کرد

80 درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر حدود 80 درصد خودروهای تحویلی توسط خودروسازان، تعهدات معوق این شرکت ها است.

به گزارش بانک و صنعت، سهیل معمارباشی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار گفت: اتفاقاتی که در بازار خودرو می افتد تابعی از شرایط عرضه خودرو نیست و از شرایط فعلی اقتصاد کلان کشور پیروی می کند؛ این در حالی است که میزان تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون می باشد و روزانه حدود دو هزار و 700 تقاضای جدید برای خودرو ایجاد می شود.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت درباره میزان تولید خودرو در کشور افزود: تولید خودرو امسال در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش و عرضه خودرو هم حدود پنج درصد افزایش داشته که 15 درصد مابقی، تولید ناقص خودروسازان است و برخی شرکت های خودروساز، امسال حدود 40 درصد افزایش تولید داشته است.

وی تصریح کرد: خودروسازان طرح های توسعه ای را متوقف نکردند و ملزم به عرضه خودروی ارزان قیمت با موتور کم مصرف هستند که در دو شرکت در حال پیگیری است و تا پایان سال نمونه این خودرو در بازار عرضه خواهد شد.

معمارباشی افزود: صنعت خودرو یک صنعت بین المللی است و تولید بعضی قطعات خودرو اگر در تیراژ بین المللی تولید نشود، اقتصادی نخواهد بود.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/80-درصد-خودروهای-تحویلی-تعهدات-معوق-است.bos