شماره: 6085 تاریخ : 1391/05/19-12:00:00

دکتر نتاج در دومین همایش شرکای ماندگار تهران بزرگ:

موسسه مهر باید محلی برای ارتباط فعالان اقتصادی باشد

دومین همایش باشگاه مشتریان کلیدی تهران بزرگ باعنوان شرکای ماندگار با حضور مدیر عامل، معاونین دفتر مرکزی ، تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران و روسای شعب تهرا

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی تهران بزرگ، دکتر نتاج –مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری مهر- در این همایش اظهار داشت : در حال حاضر مشغول ثبت موسسه بعنوان شرکت سهامی عام برای شکل گیری بانک مهر اقتصاد نزد ثبت شرکت ها هستیم و پذیره نویسی را پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی انجام خواهیم داد و بر آورد ما این است که بیش از 120 هزار نفر سهامدار حقیقی به مجموع سهامداران موسسه اضافه خواهد شد و امیدواریم با ورود این تعداد سهامدار در کنار بیش از 9 میلیون سپرده گذار بتوانیم سرمایه ها و سپرده ها را به نحو بهینه بکارگیری نماییم .

وی با اشاره به گستره وسیع اقتصاد کشور ، در خصوص بکارگیری و اجرای بانکداری بدون ربا گفت : در این حوزه   معنای متعارف رقابت ، زیاد موضوعیت ندارد و اصراری که ما بر اجرای قانون بانکداری اسلامی داریم فقط برای خودمان نیست بلکه میخواهیم با کمک همه موسسات پولی و بانکی این قانون را در کشور عملیاتی کنیم .

مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری مهر افزود : مهمترین نقصی که در اجرای تحقق بانکداری بدون ربا داریم از جهت قانون نیست بلکه بیشتر در اجرای آن کمبود داریم .

نتاج با اشاره به اینکه در طی 3 سال گذشته در هر سال متوسط بین 700تا 800 هزار فقره تسهیلات به مشتریان پرداخت شده است، خاطر نشان ساخت : 65  درصد از منابع ما در قالب تسهیلات به اقتصاد کشور تزریق می شود و ما دور از صحنه تولید نیستیم چرا که حدود 15 درصد از کل منابع در انواع واحدهای صنعتی مانند صنایع خودرو سازی ، صنایع معدنی و بخصوص پروژه های  نان صنعتی  در کشور بکارگیری شده است .

وی همچنین افزود : موسسه مالی و اعتباری مهر (بانک مهر اقتصاد) باید محلی برای ارتباط و همکاری فعالان اقتصادی با یکدیگر باشد . ما میخواهیم در کنار بانکداری ، این نقشمان را بیشتر ایفا کنیم . محلی باشیم برای عرضه فعالیت شرکتها به یکدیگر و آینده ای را با هم نوید دهیم که بتوانیم در درون بانک خودمان بسیاری از این عرضه و تقاضاهای خدمات اقتصادی را داشته باشیم تا  در نهایت در اقتصاد کشور تقاضا کنندگان خدمات ، نیاز خود را از عرضه کنندگان داخلی کشور فراهم کنند .

مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری مهر ادامه داد : اگر بخشی از خود تحریمی های درون کشور را به موقع اصلاح کنیم ، مطمئن باشید مشکلات کمتری خواهیم داشت  و چنانچه قسمتی از سیاستگذاری های پولی (ارزی و ریالی ) درست تدوین شوند در مدت زمان کوتاهی به شرایط مطلوبی دست پیدا خواهیم کرد .

حجت الاسلام رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی یکی از سخنرانان این همایش با اشاره به صحبتهای اخیر مقام معظم رهبری در خصوص برنامه دشمن برای حوزه اقتصادی ایران گفت : جنگ اقتصادی تجهیزات و نیروهای خاصی لازم دارد. سرمایه گذران و کسانی که قرار است این سرمایه ها را مدیریت کنند جزو نیروهای مقابله کننده با دشمن هستند .

وی افزود امروزه اقتصاد مقاومتی نیاز به فرهنگ و نیروی مقاومتی دارد و مجموعه ای مانند موسسه مهر که ترکیبی از نیروهای معتقد به نظام و دارای شاخصهای ارزشی  هستند می توانند اقتصاد مقاومتی را محقق کنند.

حمید رضا نجف پور معاون اعتبارات و تجهیز منابع موسسه در ادامه همایش، ضمن ارائه گزارشی از باشگاه مشتریان کلیدی ، اهداف برگزاری این همایش در کشور را حفظ ارتقاء و ارزش مشتریان ، تقویت فرهنگ مشتری مداری ، قدردانی و تقدیر از مشتریان ، شناسایی و درک بهتر نیازهاو انتظارت و معرفی خدمات و محصولات خاص عنوان کرد و گفت : ماموریت و چشم انداز موسسه در افق سال 1395 این است که بانکی پیشرو در ارائه خدمات و محصولات نوین بانکداری اسلامی در کشور باشیم .

وی با اشاره به روند رشد سپرده ها ، سرمایه فعلی ، تعداد و مبلغ تسهیلات اعطلایی در کشور از آغاز فعالیت موسسه تا کنون افزود : با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، از دیر باز رویکرد ما توجه به تولید داخلی نیز بوده و در سال 91 در حوزه تولید و بخشهای گوناگون حجم تسهیلات اعطایی را افزایش داده ایم .

نجف پور ضمن اعلام پرداخت بیش از 204 میلیارد تومان سود قطعی به سپرده گذاران از سال 86 تا 89 گفت : در حالی که مدل عملی که بتواند بانکها را به درستی هدایت کند تا عقود شرعی را صحیح پیاده کنند وجود نداشته ،  ما با کار مهندسی و پژوهشی توانستیم  یک مدل را تهیه و پیاده سازی کنیم که در سالهای اخیر به ما کمک کرد گامهای خوبی در این عرصه برداریم . این مدل به ما میگوید پیاده سازی بانکداری اسلامی الزاماتی دارد و آن هم منطبق بودن تمام عملیات با موازین شرعی است .

وی در ادامه افزود : باشگاه مشتریان کلیدی در بانک مهر اقتصاد با این رویکرد وجود دارد که توجه خود را به مشتری، اصالت گرایانه داشته باشد نه ابزار انگارانه . همه عزیزان میدانند اگر نگاه ما به مشتری ابزاری باشد ، او نیز به بانک نگاه ابزاری خواهد داشت .

محمود همت آبادی مدیر کل امور شعب تهران بزرگ بعنوان میزبان ، نیز ضمن خیر مقدم به تمامی مدعوین،  با اشاره به فعال بودن بخش زیادی از صنایع تولیدی در تهران بزرگ گفت : قلب مالی و اقتصادی کشور در تهران می تپد و  ما نیز با درک اهمیت این بخش از بازار، با داشتن بیش از 700 هزار نفر مشتری ، برنامه ویژه ای برای توسعه قابلیتها و توانمندیهای خود در تهران بزرگ داریم .

وی ضمن اشاره به مطالعه بازار بانکی تهران در پنج سال اخیر با همکاری مدیران ارشد و مشاورین دفتر مرکزی افزود : این تحقیقات علمی درک بسیار عمیقی در خصوص نیازها و انتظارات مشتریان کلیدی ایجاد کرده است و با استفاده از این اطلاعات تغییراتی نیز در سیستم شعب ، روشهای ارائه خدمات به مشتریان و سبد محصولات  ایجاد شده و یا در دست تهیه می باشد .

همت آبادی در ادامه گفت : مشتریان کلیدی تهران بزرگ، نقش اصلی و محوری را در تحقق اهداف و راهبردهای کلان موسسه ایفا می کنند و ما خود را مکلف می دانیم که با نگاه ویژه نسبت به شناسایی و رفع نیازهای این گروه از مشتریان اقدام نماییم .

در ادامه همایش مهندس تهرانی صفا مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی بعنوان نماینده مدعوین همایش با ابراز خرسندی از آغاز همکاری با موسسه و نوید مقاومت فرزندان انقلاب در بخشهای مختلف صنعت گفت : مسائل تحریم و حکمهایی که از آن سوی مرزها صادر می شود بطور قطع هیچگونه تردیدی در اراده و ایستادگی این فرزندان بوجود نخواهد آورد و ادامه فعالیت آنها همواره با استواری هرچه بیشتر ادامه پیدا می کند .

وی ضمن ارائه آمار تولیدات پتروشیمی در قبل و بعد از انقلاب در ایران اسلامی افزود : موتور محرک این صنعت بانکها هستند . بانکها باید به واقع در خدمت صنعت باشند .اگر این اتفاق بیفتد به عنوان صنعت مادر قطعا صنایع پایین دستی نیز شکوفا خواهند شد و شاهد رونق اقتصادی در بخشهای مختلف مانند نیروی کار و ارزش افزوده ای که در این صنعت وجود دارد خواهیم بود .

تهرانی صفا با اشاره به صادرات حدود 15 میلیون تن از محصولات پتروشیمی از ایران به سراسر دنیا افزود : موسسه مهر که در آینده به بانک مهر اقتصاد تبدیل خواهد شد می تواند نقش تعیین کننده ای در این صنعت داشته باشد .   

لازم به توضیح است در این همایش آقای عبدالهی معاون امنیتی وزیر کشور ، آقای براتلو معاون استاندار تهران ، آقای نایبی فرماندار تهران ، آقای دکتر عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و تعدادی از ورزشکاران نیز حضور داشتند 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/6085.bos