شماره: 595 تاریخ : 1390/04/06-12:00:00

بانک مرکزی با بانکهایی که سود تسهیلات را بالا برده اند برخورد کند

در آستانه روز صنعت و معدن جلسه شورای معاونین وزارتخانه های بازرگانی و صنایع و معادن به ریاست رییس‌جمهور برگزار شد و اهم موضوعات دو وزارتخانه مورد بحث و بررسی قر

به گزارش شبکه تحلیلی ، خبری بانک وصنعت، دکتر محمود احمدی‌نژاد در این جلسه که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) انجام شد با اشاره به اهمیت موضوع طرح هدفمندکردن یارانه ها و لزوم تامین منابع مالی پروژه های بخش صنعت و معدن، بر ادامه اجرای پرداخت تسهیلات در قالب بسته های حمایتی به بخش صنعت، بخصوص بنگاه های صنعتی با سود کم تاکید کرد.
رییس جمهور در این جلسه همچنین با تاکید بر ارائه بسته های حمایتی در قالب تسهیلات ارزان قیمت به اصناف از رییس بانک مرکزی خواست تا با همکاری بانک های عامل این تسهیلات هر چه سریعتر در اختیار اصناف قرار گیرد .
دکتر احمدی نژاد بالا بودن سود تسهیلات برخی بانک ها را مورد اشاره قرار داد و از بهمنی رییس بانک مرکزی خواست تا با بانک هایی که در این خصوص تخلف می کنند، برخورد نماید.
گازرسانی به بنگاه های صنعتی ، سرمایه گذاری در راستای افزایش اشتغال ، تاسیس بانک اصناف و خرید گندم از کشاورزان، از جمله موضوعاتی بود که رییس جمهور پس از بحث و تبادل نظر دستورات لازم را برای عملیاتی شدن هر چه سریعتر آنها صادر کرد.
رییس جمهور پس از شنیدن گزارش معاونین وزارتخانه های مربوطه بر لزوم تسریع در ایجاد بانک اصناف و عملیاتی شدن هر چه سریعتر آن، تامین نقدینگی برای خرید گندم از کشاورزان، ارائه بسته های حمایتی به نانوایان، صادرات فرآورده های گندمی و 2 میلیون تن گندم در سال جاری و پرداخت حقوق بازرسین اصناف تاکید کرد.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/595.bos