شماره: 5943 تاریخ : 1391/05/05-12:00:00

پیامدهای حذف ارز مسافرتی؛

احتمال معامله دلارهای تقلبی در بازار

معاون سابق بانک مرکز گفت: در حال حاضر ارز مسافرتی مشمول زائران و مسافران کشورهای دیگر مانند ترکیه و مالزی می‌شود که سقف ارز برای مسافران کشورهای مانند ترکیه را به 400 دلار تقلیل

به گزارش بانک و صنعت وی در مورد پیشنهاد حذف ارز مسافرتی که رییس کل بانک مرکزی نیز با آن موافقت کرده است هشدار داد که سوق دادن مردم به سمت بازار آزاد ارز، بر روی قیمت ارز تاثیر می‌گذارد و ممکن است حتی ارزهای تقلبی نیز در بازار معامله شوند.

 

 

.

 

وی با تاکید بر اینکه باید از طریق خود بانک‌ها و صرافی‌ها فروش ارز صورت بگیرد، افزود: بعید به نظر می‌رسد که این موضوع تصویب شود. چرا که بالاخره هر چقدر که مردم را به بازار آزاد ارجاع دهیم معنای آن این است که بانک مرکزی هم آنجا ارز بفروشد و دخالت کند.

 

 

معاون سابق بانک مرکزی تصریح کرد: بهتر آن است که با نرخ آزاد، ارز در بانک‌ها به فروش برسند. چون اگر مردم به سمت بازار بروند ارز تقلبی نیز ممکن است به دست آنها برسد.

 

وی در همین مورد اظهار کرد: ‌بانک مرکزی خودش می‌داند که وقتی ارز مسافرتی به مردم ندهد هر چقدر که مردم بخواهند به بازار آزاد مراجعه کنند، بالاخره به قیمت بازار آزاد فشار می‌آورد و قیمت را افزایش می‌دهد 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/5943.bos