شماره: 2554 تاریخ : 1390/07/27-12:00:00

اختصاص حدود 14 هزار میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی

عضو هیات مدیره بانک کشاورزی گفت : براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سالانه حدود 14هزار میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار این بانک قرار می‌گیرد .

 

 
       

 

   
       


به گزارش روز چهارشنبه بانک و صنعت، حشمت‌الله نظری که روز چهارشنبه بیست و هفتم مهرماه در گردهمایی مدیران شعب این بانک در استان‌ها و مناطق سخن می‌گفت ، با اعلام مطلب فوق افزود: این اقدام در اجرای بند 16 قانون برنامه پنجم توسعه و با هدف استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی صورت گرفته است .
عضو هیات مدیره بانک کشاورزی با مروری بر عملکرد این بانک در شش ماهه اول سال جاری گفت :بانک کشاورزی تا نیمه مهرماه همین سال ،مبلغی حدود 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.
وی میزان مطالبات وصول شده در این مدت را حدود 41 هزار میلیارد ریال اعلام و تأکید کرد: اگرچه این میزان وصولی قابل توجه است اما تلاش و برنامه‌ریزی بیشتری را برای وصول مطالبات و کاهش ریسک اعتباری طلب می‌کند .
نظری در بخش دیگری از سخنان خود ، با اشاره به وضعیت کنونی نظام بانکی کشور و قضاوت‌های موجود ، استفاده بیشتر از ابزارهای نظارتی را برای پیشگیری از مشکلات احتمالی خواستار شد .
این گزارش می‌افزاید، بررسی و ارائه راهکارهایی پیرامون طرح هدفمندی یارانه ها و تعهدات بانک کشاورزی ، تعیین و تکلیف طرح های راکد و نیمه تمام ،اجرای مفاد خط‌مشی وصول مطالبات و رفع ایرادات موجود ،بهره‌وری نیروی انسانی و... از دیگرموضوعات سخنرانی عضو هیات مدیره این بانک بود

     

 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/2554.bos