شماره: 1894 تاریخ : 1390/06/15-12:00:00

در دنیای تلفن همراه

بزرگتر شدن صفحه های گوشی تلفن همراه

: بررسی صورت گرفته در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی IFA نشان می‌دهد بیشتر شرکت‌ها سعی بر تولید گوشی‌ با نمایشگر بزرگ دارند. اما کارشناسان بر این باورند تولید این مح

 "جئوف بلابِر" از تحلیلگران مرکز CCS Insight توضیح داد که شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌همراه این روزها تمام تلاش خود را بر تغییر اندازه نمایشگر گوشی و بزرگتر کردن آن متمرکز کرده‌اند.
از جمله محصولاتی که در نمایشگاه IFA 2011 بیش از بقیه به چشم می‌خورد، گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهایی بین 5/4 تا 5/5 اینچ بود که از جمله آن‌ها می‌توان به Galaxy S II سامسونگ، Titan اچی‌تی‌سی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون، Galaxy Note سامسونگ و Tablet P سونی اشاره کرد که دو مورد از آن‌ها با نمایشگر بزرگتر از 5 اینچ ساخته شده‌اند.
کاربران تاکنون نمایشگرهای لمسی بزرگ برای دستگاه‌های الکترونیکی همراه را در رایانه‌های لوحی مشاهده می‌کردند. اما این روزها شرکت‌هایی مانند سامسونگ و اچ‌تی‌سی در تلاشند با بزرگتر کردن اندازه نمایشگر گوشی‌های هوشمند جدید خود تجربه متفاوتی را به کاربران ارایه دهند.
بلابر در این باره گفت: «این روزها زمانی که کاربران به ویترین فروشگاه‌ها نگاه می‌کنند بسیار دشوار است که تلفن‌های همراه را از بین دیگر محصولات الکترونیکی قابل حمل تشخیص دهند. زیرا اندازه آن‌ها به واسطه نمایشگرهای جدید لمسی بسیار بزرگتر شده است. بزرگتر شدن اندازه نمایشگرها جریانی است که کارخانه‌ها این روزها آن را دنبال می‌کنند. اما این روند باعث سخت‌تر شدن حمل گوشی‌های جدید می‌شود».
به عنوان مثال گوشی هوشمند Galaxy Note که به تازگی وارد بازار شده است شامل نمایشگر لمسی 3/5 اینچی می‌شود که کاربران برای قراردادن آن در جیب خود مشکل دارند و نمی‌توانند به راحتی آن را به خود حمل کنند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1894.bos