شماره: 1693 تاریخ : 1390/05/29-12:00:00

قیمت 1600 میلیارد تومانی «هما» واقعی است

:مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به واگذاری بخشی از سهام هما به کارمندان گفت: 51 درصد سهام این شرکت را در فرابورس می‌فروشیم.

 

به گزارش روز شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،فرهاد پرورش با اشاره به خصوصی‌سازی هما بیان کرد: 51 درصد سهام هما از سوی سازمان خصوصی‌سازی برای عرضه در فرابورس به ارزش 16 هزار میلیارد ریال تصویب شده است.

مدیرعامل ایران ایر افزود: برای عرضه حدود 200 میلیون سهم (50 درصد) فراخوان داده شده و برای 5 درصد سهام ترجیحی (20میلیون سهم) هم به کارکنان اعلام شده است تا نیمه شهریور فرصت دارند.
وی بابیان اینکه این شرایط را سازمان خصوصی‌سازی برای خریداران گذاشته و قرار است تا پایان شهریور ماه در فرابورس عرضه شود، اظهار داشت: اگر خصوصی‌سازی به درستی انجام بگیرد برای هما خوب است، زیرا یکی از مشکلات عمده ما قوانین و مقررات است که به ما مترتب شده است.
پرورش افزود: ما در ایران ایر بازرگانی انجام نمی‌دهیم و تنها به تکالیف عمل می‌کنیم، اما اگر این شرکت خصوصی شود هزینه‌ها از سوی هیات مدیره محاسبه شده و شرکت خود را بازسازی می‌کند تا به سوددهی بیشتری برسد.
وی در پاسخ به اینکه ممکن است باتوجه به قیمت‌گذاری این شرکت، خریداری برای آن پیدا نشود، بیان کرد: در فراخوان، هما درگروه شرکت‌های بزرگ است و شاید قیمت بالا باشد، اما واقعی است.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی افزود: براساس قانون، یک شرکت می‌تواند 2 بار در فرابورس عرضه شود و اگر خریداری پیدا نشد وارد مذاکره می‌شوند.
پرورش در مورد کاهش ضریب ظرفیت پروازهای هما گفت: ظرفیت پروازهای ایران ایر در سال‌های اخیر نه تنها کاهشی نداشته، بلکه ضریب ظرفیت پروازها نسبت به سال گذشته با 2 درصد افزایش مواجه شده است.
پرورش در خصوص توسعه پروازهای هما بیان کرد: امسال برنامه توسعه شبکه به عتبات عالیات در دستورکار بوده که تا الان در 5 شهر برقرار شده و تا پایان سال بازهم افزایش می‌یابد و اگر این شهرها پتانسیل بیشتری داشته باشند تعداد پروازها بازهم با افزایش روبه‌رو می‌شود. 

 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1693.bos