شماره: 1553 تاریخ : 1390/05/17-12:00:00

بازدید نمایندگان بورس های بین المللی از بازار سرمایه ایران

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار از همکاری بورس ایران با برخی بورسهای اروپایی خبرداد و گفت: نمایندگانی از بورس سایر کشورها برای بازدید از بورس ایران به کشورمان سفر کرده اند، این در حالی است که بورس ای

 

سیدعلی حسینی از آمادگی بورس برای ارائه آمارهای متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در این بازار به سازمان سرمایه گذاری خارجی خبرداد و تصریح کرد: ورود سرمایه گذاران خارجی مستلزم استقبال بازار سرمایه از آنها و تسهیلاتی است که سازمان سرمایه گذاری خارجی بر اساس قوانین خود در اختیار آنها قرار می دهد.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران اوراق بهادار در مورد همکاری بورس ایران با بورسهای خارجی گفت: نمایندگانی از بورس سایر کشورها برای بازدید از بورس ایران، به کشورمان سفر کرده اند، این در حالی است که بورس ایران با برخی بورسهای اروپایی تفاهم نامه هایی را منعقد کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد راه اندازی صندوق های ارزی در بورس گفت: اگر صندوق های ارزی در بازار سرمایه کشور راه اندازی شوند، در تامین مالی بسیار کارآمد خواهند بود، اصولا این صندوقهای ارزی در خارج از کشور تاسیس می شوند و از این طریق منابع را جذب می کنند.
حسینی خاطرنشان کرد: شرکتهای تامین سرمایه در پی این هستند که صندوق های ارزی را در اندازه های متوسط در خارج از کشور تاسیس کنند، هر نهاد مالی که بخواهد در خارج از کشور فعالیت کند، مستلزم اخذ مجوزهای لازم از مقامات ناظر بازار سرمایه کشور مربوطه است.
وی با تاکید بر اینکه از سوی سازمان بورس هیچ محدودیتی برای راه اندازی صندوق های ارزی وجود ندارد، از انتشار صکوک ارزی در سال جاری خبرداد و عنوان کرد: در این راستا بر اساس مجوزهای قانونی، سازمان بورس به شرکت ملی نفت ایران آمادگی خود را برای انتشار اوراق اعلام کرده است.
معاون سازمان بورس و اوراق بهادار از آمادگی بورس برای صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت و صکوک در بازار سرمایه خبرداد.

 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1553.bos