شماره: 1536 تاریخ : 1390/05/17-12:00:00

پس از2روز ریزش

شاخص بورس امروز مثبت شد

:درپی ریزش دو روز گذشته قیمت ها و شاخص بورس، امروز بازار سهام با برگشت به سمت صعود تغییر جهت داد.

 

به گزارش روز دوشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،فعالان بازار سهام که دو روز گذشته را با ریزش ارقام شاخص و افت قیمت سهام تقریبا " همه شرکت های بزرگ و آینده دار سپری کرده بودند ، در همین آغاز معاملات امروز نظاره گر رشد قیمت برخی سهام و در نتیجه شاخص بورس شدند.
در این رابطه برخی از کارشناسان براین باورند افت دو روز گذشته ناشی از گسترش نگرانی های بازارهای جهانی محصولات و سهام و کاهش محسوس قیمت های نفت و فلزات اساسی بود که با اثر روانی منفی و در عین حال مالی کوتاه مدتی بر روی برخی شرکت های بورس ایران همراه بود اما با به حداقل رسیدن قیمت ها و گذشت زمان و امید به بهبود شرایط در بازارهای مالی جهانی ، این نگرانی روز به روز کمتر می شود. درعین حال اوضاع سیاسی داخلی بهتر شده و انتظار می رود شرایط بازار سهام کشور بهتر از گذشته باشد.
برپایه این گزارش، شاخص کل بورس درحالی روز شنبه با ریزش 308 واحدی به کانال 24 هزار واحدی نزول کرد که گروهی از ناظران معتقدند از امروز روند صعودی اما آرام قیمت ها و شاخص شروع شده و طی یکی دو روز آینده مجددا " بر روی ارقام بیش از 25 هزار واحد سیر خواهد کرد.
به هر ترتیب در آغاز معاملات امروز بازار سهام و به دنبال رشد قیمت سهام شرکت هایی مانند بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری سایپا ، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، گروه بهمن ، صدرا و پالایشگاه تبریز شاخص کل با 54 واحد رشد مواجه شد تا نشانه هایی از بهبود اوضاع در روز جاری داشته باشد.
این درحالی است که به دلیل پابرجا بودن کاهش قیمت محصولات فلزی و سنگ آهنی در بازار های جهانی، اوضاع شرکت هایی مانند ملی مس و کالسمین هرچند بهتر شده اما سهام این دسته شرکت ها با کاهش داد وستد می شود.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1536.bos