شماره: 1320 تاریخ : 1390/05/03-12:00:00

افزایش 8 درصدی قیمت لوازم خانگی

طبق اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، واردکنندگان متقاضی افزایش قیمت کالاهای وارداتی باید مدارک خود را به این سازمان ارائه دهند.

رییس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به افزایش 8 درصدی قیمت لوازم خانگی داخلی از دوم خرداد ماه اعلام کرد.

محمد طحان پور در نشست خبری تشریح جزئیات برگزاری همایش جهاد اقتصادی در صنعت لوازم خانگی و نمایشگاه ایران هومکس 2011 با حضور 50 برند داخلی و خارجی در روزهای 6 و 7 مرداد ماه اذعان کرد: بیش از 90 درصد لوازم خانگی وارداتی ایران در چین تولید می شود.
او سپس اشاره ای به وضعیت تولید در کشور داشت و عنوان کرد: تحریم ها بر بخش تولید اثر گذاشته و این بخش را با مشکلاتی مواجه کرده؛ به گونه ای که تولید کنندگان با ظرفیت کامل کار نمی کنند.
وی در ادامه از ارائه پیشنهاد تشکیل شرکت های رسمی ارائه دهنده خدمات پس از فروش با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز خبر داد و در مورد وضعیت قاچاق کالا هم تصریح کرد که کالای قاچاق وقتی به تهران می رسد، عملا دیگر کالای قاچاق نیست؛ زیرا باید از گذرگاه های زیادی عبور کند و این عبور، قطعا راحت نیست.
طحان پور همچنین با اشاره به تنوع و کیفیت کالاهای ترکیه یادآور شد: زمانی در ایران، کارخانه وجود داشت که ترکیه اصلا کارخانه نداشت، اما متاسفانه بسیاری از کارخانه های ما تعطیل شدند و ترکیه در حال حاضر 500 کارخانه دارد؛ زیرا در این کشور تجارت واقعا آزاد است. رییس اتحادیه لوازم خانگی به این واقعیت نیز اشاره کرد که صادرات کالاهای بی کیفیت ایرانی به عراق باعث شده تا ترکیه بازار آن کشور را از آن خود کند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1320.bos