شماره: 1308 تاریخ : 1390/05/03-12:00:00

دولت برای عرضه سنگ آهن در بورس کالا مصمم است

:مدیرعامل بورس کالا اواسط اردیبهشت ماه امسال از موافقت وزارت صنایع و معادن برای عرضه سنگ آهن در این شرکت خبر داد که با توجه به پذیرش سنگ آهن،‌ این محصول به زودی روی تابل

 

به گزارش روز دوشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،مسوولان بورس کالای ایران از دو سال گذشته به دنبال ورود سنگ آهن به این بورس بودند که با توجه به موافقت وزارت صنایع و معادن،‌ عرضه این محصول به یکی از برنامه های اساسی بورس برای سال ۹۰ تعیین شد که به گفته فعالان تالار نقره‌ای در آینده نزدیک عرضه سنگ آهن شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و گل‌گهر آغاز می شود.

مدیر بخش فلزات کارگزاری مفید درخصوص عرضه سنگ آهن در بورس کالا گفت: ورود معاملات سنگ آهن به بورس کالا همچون عرضه نفت خام و راه اندازی بورس نفت از برنامه های دولت است و به زودی نام سنگ آهن روی تابلوی بورس کالا درج می شود.

علی اصغر بهرامی افزود: پس از پذیرش سنگ آهن در بورس، خبرهایی در مورد بورسی نبودن سنگ آهن به دلیل محدود بودن خریدار و فروشنده این محصول مطرح شد اما در حال حاضر کالاهای زیادی هر روز در بورس کالا معامله می‌شوند که خریدار و فروشنده محدودی دارند و مشکلی در معاملات این محصولات در بورس به وجود نمی آید. پس می توان به راحتی سنگ‌آهن را در بورس عرضه کرد.
 
به گفته بهرامی همانطور که فولادسازان در بورس کالا محصولاتشان را به فروش می رسانند،‌ می توانند مواد اولیه خود را از بورس خریداری کنند که با این روند، قیمت فولاد به طور واقعی کشف قیمت می شود
.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1308.bos