شماره: 1225 تاریخ : 1390/05/01-12:00:00

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس :

20 هزار نفر در پارس جنوبی مشغول به کار می شوند

هم اکنون بیش از30 هزار نفر در این منطقه مشغول به کار هستند که تا پایان امسال 30 تا 40 هزار نفر به این تعداد افزوده می شود. افراد جویای کار از حالا خود را آماده شرکت در آزمون های مخصوص اشتغال کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبرداد: 20 هزار نفر در سه ماه آینده در منطقه عسلویه مشغول به کار می شوند.

به گزارش روز شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت، در حال حاضر افزون بر 30 هزار نفر در این منطقه مشغول به کار هستند که تا پایان امسال 30 تا 40 هزار نفر به این تعداد افزوده می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به مصوبه سفر استانی هیئت دولت مبنی بر اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در طرح های نفت و گاز و پتروشیمی عسلویه گفت :‌ بیش از 32 درصد این مصوبه اجرایی شده است.
موسوی همچنین از فعالیت سامانه مدیریت کار و خدمات اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد و افزود :‌ اکنون 44 هزار و 566 نفر در این سامانه نام نویسی کرده اند.
وی گفت :‌ روند جذب اعتبار لازم برای اجرای تفاهم نامه میان فنی و حرفه ای و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال انجام است که به موجب آن ، اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر جهت تامین نیروهای مورد نیاز فازهای باقیمانده پارس جنوبی ، دوره های تخصصی برگزار می کند و سپس نیروهای مهارت دیده را جهت اشتغال به شرکت های فعال و مستقر در پارس جنوبی معرفی می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به دیگر فعالیت ها در زمینه آموزش و جذب نیروهای بومی گفت : هم اکنون 100 نفر از نیروهای بومی ساکن شهرستان های دیر،کنگان و جم در مرکز فوق تخصصی جوش ایران که در منطقه عسلویه مستقر است در حال آموزش هستند که این افراد پس از پایان دوره در طرح های این منطقه مشغول به کار خواهند شد.
طرح های توسعه پارس جنوبی در برنامه پنجم برای 200 هزار نفر به طور مستقیم و برای بیش از 700 هزار نفر به طور غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می کند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1225.bos