شماره: 1140 تاریخ : 1390/04/29-12:00:00

پنکه بدون پره اختراع شد!

مهندسان دیسون بعد از 4 سال تحقیق ، »وفق شدند، پنکه بدون پره تولید کنند که 15برابر کارآمدتر از پنکه های موجود در بازار است .

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت، این پنکه بدون پره بسیار ایمن بوده، به راحتی تمیز می‌شود و 15 برابر کارآمدتر از پنکه های کنونی است. مهندسان دیسون پس از چهار سال مطالعه موفق شدند فناوری کاملا نوآورانه و جدید این پنکه را توسعه دهند.

این پنکه بدون پره یک حلقه بزرگ پلاستیکی روی یک پایه است که جریان هوا را به طور مداوم تولید کرده و به این ترتیب هوای تازه و ثابت را در محیط پیرامون خود تضمین می‌کند. 
سر دیسون در این خصوص توضیح داد: "این پنکه به طور اساسی با اولین طرحی که در سال 1886 از پنکه ها ارائه شد متفاوت است. در سال 1886 یک مهندس آمریکایی به نام شایلر ویلر ایده پنکه های پره دار را ارائه کرد." 
براساساین  گزارش ، این محصول جدید 212 یورو قیمت خواهد داشت. این قیمیت تقریبا 10 برابر بیشتر از قیمت پنکه های معمولی است اما به دلیل ویژگیهای منحصر به فردی که دارد می‌تواند با استقبال خوبی مواجه شود.
 
Air Multiplier هوا را با کمک موتور کوچکی که روی پایه آن قرار گرفته است هوا را می‌مکد و آن را 15 برابر سریعتر از پنکه های معمولی آن را بیرون می‌دهد. 
در فضای خالی داخل حلقه نوعی مینی گردباد ایجاد می‌شود و در هر ثانیه 405 لیتر هوای خنک تولید می‌کند. 
پیش از این جاروبرقی بدون پاکت را تولید کرده بود. این جارو برقی که امروز در 50 کشور دنیا به فروش می‌رسد این مرد انگلیسی را به یک میلیاردر تبدیل کرد. 
از دیگر محصولات موفق این شرکت می‌توان به دست خشک کن دیسون اشاره کرد که سه سال قبل اختراع شد. این دست خشک کن تنها در مدت 10 ثانیه دستها را خشک می‌کند.
 
این دستگاه آب را از روی دستها همانند یک برف پاک کن ماشین پاک می‌کند. سپس با 80 درصد انرژی کمتر نسبت به دست خشک کن های با هوای گرم، هوا را روی دستها می‌دمد و آنها را خشک می‌کند. 
این محصول جدید در حال حاضر در دستشوییهای عمومی، مدارس و بسیاری از ادارات انگلیس استفاده می‌شود


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1140.bos