شماره: 1021 تاریخ : 1390/04/22-12:00:00

در صورت تصویب،

خودروسازان قیمت خودرو را تعیین می کنند!

برغم نظارت های مناسبتی و کنترل های متناوب ، قیمت خودرو های داخلی هر سال به بهانه های بدون آنکه کیفیت آن ها ارتقا یابد ، افزایش می یابد، حال اینکه خودشان بخواهند قیمت گذاری کنند، تصور کنید، چه می شود.!

دبیر انجمن خودروسازان،با تدوین آیین‌نامه فروش خودرو، قیمت‌گذاری خودرو به خودروساز واگذار می‌شود.

 

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت، احمد نعمت‌بخش  در مورد تدوین آیین‌نامه قیمت‌گذاری خودرو با بیان مطلب بالا اظهار کرد: اگر این آیین‌نامه تصویب شود، قیمت خودرو هم مانند سایر محصولات توسط تولیدکننده تعیین می‌شود.

با وجود این‌که هنوز هیچ کدام از دست‌اندرکاران تدوین این آیین‌نامه در مورد جزئیات آن اظهار نظر نمی‌کنند، اما گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که مراحل تدوین این آئین‌نامه توسط انجمن‌های خودروساز، قطعه‌ساز و خدمات پس از فروش با مشارکت وزارت صنایع و معادن و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نهایی شده است.

در حال حاضر تصویب این آیین‌نامه در انتظار تشکیل جلسه شورای سیاست‌گذاری خودروست تا پس از نهایی شدن به خودروسازان ابلاغ شود.

آیین‌نامه فروش خودرو برای تنظیم روابط فروشنده و خریدار خودرو تدوین شده و کارشناسان امیدوارند که به ایجاد ضابطه در بخش فروش خودرو کمک و نقش دولت را در قیمت‌گذاری این کالای غیر ضروری کم‌رنگ کند.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/1021.bos