شماره: 251154 تاریخ : 1395/09/20-11:58:24

کاهش جرائم کارکنان

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: میزان جرایم کارکنان با اقدامات و بررسی های صورت گرفته کاهش یافته که سازمان عقیدتی و سیاسی در این کاهش نقش موثری داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در همایش روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: ترویج و تقویت فضای دینی، انقلابی و اسلامی در نیروی انتظامی یک ضرورت است چرا که فضای دینی و انقلابی و تمرکز و تقویت این مهم منشأ خیر و برکات بسیاری است.

وی ادامه داد: خوشبختانه فضای دینی و اسلامی در نیروی انتظامی وجود دارد اما باید با اتخاذ راهکارهای مناسب به دنبال تقویت این فضا باشیم.
اشتری اضافه کرد: اقدامات اثربخش عقیدتی سیاسی منتج به ارتقاء ناجا می شود و در این راستا بنده به تمام معاونت ها و پلیس های تخصصی مبنی بر همکاری با سازمان عقیدتی و سیاسی تأکید دارم.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به لزوم تمرکز در حوزه امنیت اخلاقی – اجتماعی با اتخاذ رویکرد نظام مند و روش های مناسب، گفت: ارتباط مستمر و نزدیک مسئولان عقیدتی سیاسی با کارکنان در جلب اعتماد کارکنان و حل بسیاری از مشکلات کارگشا است.
اشتری با بیان اینکه قدردان زحمات روحانیون و کارکنان این مجموعه هستیم، افزود: ارتباط مستمر و نزدیک مسئولان عقیدتی سیاسی با کارکنان در جلب اعتماد آنها و رفع بسیاری از مشکلات کارگشا است.
فرمانده نیروی انتظامی به اقدامات کمیسیون صیانت از کارکنان اشاره کرد و افزود: وجود روحانیون در مراکز انتظامی موجب تزریق روحیه دینی و اسلامی و ارتقاء بار معنوی در این مراکز می شود.
اشتری اضافه کرد: صرفا با تکیه بر امکانات نمی توان بر محدودیت ها و مشکلات فائق آمد، امروز برای رسیدن به اهداف باید با برنامه ریزی دقیق و روحیه جهادی اقدام کنیم، فراتر از امکانات و دستورالعمل ها؛ داشتن روحیه جهادی، ابتکار عمل و دلسوزی لازم است.
عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: باید گفتمان و عمل مان همسو بوده تا اثرگذاری و کارآیی لازم را داشته باشد چرا که تضاد گفتمان و عمل مان می تواند آثار سوئی را به جا بگذارد. 
سردار اشتری با تأکید بر اینکه در هر مسئولیتی باید منشاء خیر و اثرگذاری باشیم، گفت: در سازمان عقیدتی سیاسی گام های مطلوبی برداشته شده و اقدامات مثبتی صورت گرفته و ترویج فرهنگ قرآنی یکی از اقدامات مطلوب این سازمان است.
وی ادامه داد: آشنایی و بصیرت در موضوعات روز یکی از نیازهای ضروری است؛ تقویت، بصیرت و بینش سیاسی کارکنان در موضوعات مبنایی و مواضع سیاسی نظام از الزامات است.
اشتری با بیان اینکه تابع دستورات و منویات مقام معظم رهبری هستیم، افزود: دفاع و صیانت از اصل نظام و ولایت فقیه را در هر زمان و مکان وظیفه خود می دانیم و گوش به فرمان رهبر حرکت می کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه کاهش آسیب های اجتماعی از تأکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: یکی از اولویت های نیروی انتظامی حل و کاهش آسیب های اجتماعی است و در این راستا استفاده از ظرفیت سازمان عقیدتی سیاسی نیز کارگشا است.
وی تأکید کرد: بر موضوعات امنیت اخلاقی - اجتماعی چون برخورد با بدحجابی با اتخاذ روش های مناسب و رویکردهای نظام مند تمرکز داریم.
عالی ترین مقام انتظامی کشور ،صیانت از کارکنان و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را نیز از برنامه های اولویت دار برشمرد و گفت: گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده است.
فرمانده نیروی انتظامی خطاب به روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی گفت: وجود شما در مجموعه نیروی انتظامی منشأ خیر و برکت است و ظرفیتی که در این سازمان وجود دارد می تواند به تعالی سازمان کمک کند.
وی ادامه داد: بالاترین افتخار ما این است که در مجموعه ای فعالیت می کنیم که مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا است و برای نظم و امنیت کشور تلاش می کنیم و چه افتخاری بالاتر از این است.
سردار اشتری تأکید کرد: سبزپوشان ناجا نیروهای انقلابی هستند که دل در گرو امام و رهبری دارند و پاسدار حقیقی ارزش های نظام و انقلاب می باشند.
وی گفت: نیروی انتظامی در راستای منویات و تدابیر مقام معظم رهبری حرکت می کند و در این مسیر هر روز ثابت قدم تر از گذشته است تا بتوانیم سرباز خوبی برای مقام معظم رهبری و خدمتگزاری شایسته برای مردم باشیم.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/کاهش-جرایم-کارکنان.bos