شماره: 520176 تاریخ : 1399/07/05-03:42:20

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد

نظارت بر تدفین اجساد مشکوک و قطعی کرونا / گندزدایی منازل بیماران کووید-19

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات پرسنل و بازرسان بهداشت محیط در روزهای همه گیری کرونا، گفت:، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراکز و اماکن عمومی و منازل بیماران کووید-19 جهت پیگیری و کنترل بیماری و... از جمله اقدامات این حوزه در طی این مدت همه گیری بیماری بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سیما سادات لاری، گفت: بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه گیر شدن بیماری ها است و امروز 26 سپتامبر و پنجم مهر ماه مصادف با روز جهانی بهداشت محیط است که این روز را به همه تلاشگران عرصه سلامت و به ویژه همکاران بهداشت محیط تبریک می گویم.

وی افزود: از زمان شیوع بیماری کووید-19 در کشور، همکاران بهداشت محیط در اقصی نقاط کشور، دوشادوش شاغلین نظام سلامت با تلاش بی وقفه و بدون چشمداشت نقش موثری در مدیریت اپیدمی بیماری از خود به نمایش گذاشتند و اقدامات ارزشمند آنها طی ماه های گذشته کمک زیادی به کاهش فشار کاری پرسنل شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور کرده است.

لاری ادامه داد: از مهم ترین اقدامات انجام شده از سوی واحد بهداشت محیط وزارت بهداشت، می توان به تدوین و ابلاغ 116 پروتکل بهداشتی در زمینه اصول فاصله گذاری، گندزدایی محیط، استفاده از ماسک و محلول های ضدعفونی، تهویه هوا و ... جهت مقابله با ویروس کرونا در گام اول و دوم و تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت هماهنگی در برنامه بهسازی محیط های شهری و روستایی، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراکز و اماکن عمومی و منازل بیماران کووید-19 جهت پیگیری و کنترل بیماری و همچنین آموزش متصدیان اصناف برای کنترل بیماری اشاره کرد.

وی گفت: مطمئنا بهترین راه قدرشناسی از زحمات پرسنل نظام سلامت در این ایام سخت و نفس گیر همه گیری بیماری، تقویت و اهتمام لازم در عمل به توصیه های بهداشتی خواهد بود.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/نظارت-بر-تدفین-اجساد-مشکوک-و-قطعی-کرونا-گندزدایی-منازل-بیماران-کووید-19.bos