شماره: 519311 تاریخ : 1399/06/20-06:01:31

علیرغم تهدید ترامپ؛

شرکت های آمریکایی خواهان ماندن در چین هستند

دولت ترامپ در حالی در نظر دارد تجارت آمریکا را از چین جدا کند که تحقیقی جدید نشان داد 92.1 درصد از شرکت های آمریکایی حاضر در چین، هیچ برنامه ای برای ترک این کشور ندارند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، در حالی که دولت ترامپ در نظر دارد تجارت آمریکا را از چین جدا کند، تحقیقی جدید نشان داد 92.1 درصد از شرکت های آمریکایی حاضر در چین هیچ برنامه ای برای ترک این کشور ندارند.

طبق بررسی اتاق بازرگانی آمریکا تنها 5.1 درصد از شرکت های آمریکایی که دارای درآمد جهانی بیش از 500 میلیون دلار هستند در نظر دارند چین را ترک کنند.

تنها 4.3 درصد از شرکت های آمریکایی عضو اتاق بازرگانی در نظر دارند بخشی از فعالیت های خود را به آمریکا بازگردانند. حدود 70.6 درصد از این شرکت ها هیچ تغییری در زنجیره تولید خود نخواهند داشت که این 5.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

بیش از 85 درصد از شرکت های این تحقیق به مدت 10 سال یا بیشتر در چین قرار دارند. تنها 4.6 درصد از این شرکت ها سابقه حضوری کمتر از 5 سال در چین دارند.

رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در چین، کر گیبس، می گوید: بزرگترین نگرانی ما این است که ببینیم هدف کاخ سفید چیست و ما چه سرنوشتی خواهیم داشت.

این تحقیق نشان داد که حدود 22.5 درصد از این شرکت ها به علت جنگ تعرفه ای بین دو کشور سرمایه گذاری های جدید خود را به تعویق انداخته اند. البته این میزان در سال 2019 برابر با 32.3 درصد بود.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/شرکت-های-امریکایی-خواهان-ماندن-در-چین-هستند.bos