شماره: 518356 تاریخ : 1399/06/04-01:25:16

جزییات یکسال حمایت ویژه بانک مسکن از سیل زدگان کشور

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تداوم حمایت ویژه این بانک از هموطنان سیل زده در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با اشاره به آغاز هفته دولت، گفت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین بازوی اصلی دولت در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی، بخش ویژه ای را در راستای حمایت از هموطنان آسیب دیده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه پیش بینی کرده تا از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها بتواند مسیر جبران خسارات وارده در این حوادث را تسهیل کند.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین بخش های این سبد حمایتی، پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان در22استان کشور در جریان وقوع سیل گسترده فروردین ماه سال گذشته است که بانک مسکن از همان ابتدا با تدارک یک بسته ویژه تسهیلاتی تلاش کرد به هموطنان ساکن و البته آسیب دیده در این استان ها کمک کند.
وی در خصوص اعتبار ویژه تخصیص یافته برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان سیل فروردین ماه سال گذشته، عنوان کرد: بانک مسکن اعتباری برای پرداخت سه سطح تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری، تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری و همچنین تامین امور معیشتی سیل زدگان، اعتباری به ارزش950میلیارد تومان به مدیریت شعب22استان خسارت دیده اختصاص داد.
به گفته وی کارنامه عملکرد تسهیلات پرداختی از سوی مدیریت شعب بانک مسکن در این استان ها از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا16مردادماه امسال نشان می دهد89درصد از مجموع اعتبار تخصیصی، برای پرداخت این سه سطح از تسهیلات مصرف شده است.
صالحی به آمار تسهیلات پرداختی اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی، تعداد39هزار و721معرفی نامه به مدیریت شعب استان های آسیب دیده ارسال شده که از این تعداد، به39هزار و637فقره پرونده به ارزش841میلیارد و426میلیون و400هزار تومان تسهیلات اعطا شده است.
وی جزییات تسهیلات پرداختی در سه سطح تعریف شده را تشریح کرد و گفت: در بازه زمانی مذکور،11هزار و60فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر حدود159میلیارد تومان برای امور معیشتی،16هزار و360فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر حدود179میلیارد و916میلیون تومان برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی،10هزار و864فقره تسهیلات به ارزش434میلیارد و560میلیون تومان برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و همچنین یک هزار و353فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر67میلیارد و600میلیون تومان برای بازسازی اماکن مسکونی شهری پرداخت شده است.
وی در پایان تاکید کرد: از مجموع اعتبار تخصیص یافته حدود108میلیارد و573میلیون تومان باقی مانده است.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/جزییات-یکسال-حمایت-ویژه-بانک-مسکن-از-سیل-زدگان-کشور.bos