شماره: 348730 تاریخ : 1397/02/23-03:44:06

مشاور معاون اسبق رییس جمهور:

تکنولوژی تاثیرگزار بر زندگی امروز ما

آب می‌تواند در یک کشور، اقلیم و یا روستا مایه حیات و تاثیرگذار بر اقتصاد باشد و تکنولوژی جدید می‌تواند حلال مشکلات ایجاد شده از آب و هوا باشد.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، رستم قاسمی، مشاور معاون اسبق رییس جمهور؛ در "سمپوزیوم تخصصی امکان سنجی بهره گیری از ظرفیت‌های دریای عمان" که امروز در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار گردید، در خصوص ظرفیت‌های استفاده از آب گفت: آب می‌تواند در یک کشور، اقلیم و یا روستا مایه حیات و تاثیرگذار بر اقتصاد باشد و تکنولوژی جدید می‌تواند حلال مشکلات ایجاد شده از آب و هوا باشد.

وی در ادامه گفت: 70 درصد از نزولات آسمانی تبخیر می‌شود و ما تنها از 30 درصد آن بهره مند می‌شویم که باید با کمک دانش و همفکری یکدیگر این مشکل را حل کنیم.

قاسمی ادامه داد: تکنولوژی در زمینه هوا قادر به باردار کردن ابرها می باشد و به نزولات آسمانی کمک شایانی کرده است، در بخش زمین، سطح زیادی از اعماق ژرف را توانسته‌ایم به کمک تکنولوژی حفر و به آب برسیم و در بخش کشاورزی قادر به آبیاری زمین‌های کشاورزی به روش قطره‌ای هستیم و 80 درصد از مصرف آب را کم و تولید محصولات کشاورزی را به دوبرابر برسانیم.

این طرح با موفقیت در زابل، اصفهان، قزوین و خراسان اجرا شده است.

 

اخبار مرتبط


 


URL: http://www.bankosanat.ir/News/تکنولوژی-تاثیرگزار-بر-زندگی-امروز-ما.bos