شماره: 520539 تاریخ : 1399/07/10-12:44:05

یک مقام فدرال رزرو هشدار داد

بیکاری آمریکا تا 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنمی گردد

یک مقام ارشد فدرال رزرو هشدار داد: اشتغال آمریکا تا سال 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنخواهد گشت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شین هوا، یک مقام ارشد فدرال رزرو هشدار داد: با اینکه اقتصاد آمریکا پس از سقوط بزرگ در 3 ماهه دوم، سریع تر از آن چه قبلاً پیش بینی شده بود در حال ریکاوری است، اما انتظار می رود اشتغال آمریکا تا 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنگردد.

پاتریک هاکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، در یک اجلاس که به صورت مجازی برگزار می شد اعلام کرد: سناریوی تداوم ریکاوری که من ارائه کرده ام بر اساس تداوم کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا محاسبه شده است. ما همچنین فرض کردیم در اواسط سال آینده واکسن کرونا در دسترس عموم قرار بگیرد.

او ادامه داد: با این حال حتی اگر ریکاوری ادامه داشته باشد و تعداد مبتلایان جدید کاهش یابد، بخش هایی مانند توریسم و خدمات اوغات فراغت همچنان عملکرد ضعیفی خواهند داشت که بر رشد اقتصادی و اشتغال آمریکا فشار می آورد.

هاکر گفت: متأسفانه احتمالاً اشتغال آمریکا تا 2023 به سطح قبل از پاندمی بازنخواهد گشت. ما علی رغم داشتن تنها 4 درصد از جمعیت جهان حدود 21 درصد از مرگ ومیر ناشی از کرونا در جهان را به خود اختصاص داده ایم که این نشان دهنده ناتوانی منحصر به فرد ما در کنترل کرونا است.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/بیکاری-امریکا-تا-2023-به-سطح-قبل-از-پاندمی-بازنمی-گردد.bos