شماره: 463230 تاریخ : 1398/02/04-11:00:43

بررسی برنامه های رونق تولید سال 98 درهم اندیشی با وزرای سابق

برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1398 با حضور برخی وزرای سابق صنعت و معدن و تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، در این جلسه دکتر زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: در این برنامه 7 محور در زمینه های توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی، توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری در اولویت اقدامات قرار گرفته است.

 

وی افزود: الزاماتی هم در برنامه سال 1398 در نظر گرفته شده است و همه معتقدیم که رونق تولید باید با همراهی همه دستگاهها و نهادها اجراشود.

 

زرندی تاکید کرد: بهبود فضای کسب و کار از مهمترین مولفه های است که برای رونق تولید ضروری است و این موضوع اراده کلان کشور را می طلبد.

 

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: وظایف معاونت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه ، بطور مشخص و دقیق ، تعیین و اهداف کمی و کیفی در برنامه رونق تولید ، دیده شده است.

 

وی تصریح کرد: این بار تلاش کردیم ، پیش از نهایی شدن برنامه ، آن را با مشورت و گرفتن نظرات صاحب نظران، نخبگان، اساتید، فعلان اقتصادی وصنعتی و تجاری تدوین کنیم و از این پس هم برای اجرایی شدن و رفع موانع برنامه، این مسیرادامه پیدا خواهد کرد.

 

زرندی تاکید کرد: خود را ملزم به استفاده از نظرات بزرگان و کسانی که سالهای زیادی عمر خود را برای کشور صرف کرده اند ، می دانیم.

 

در این جلسه که باحضور جمعی از وزرای سابق برگزار شد، نظرات و پیشنهادات تخصصی در مورد نحوه اجرای برنامه، ارائه شد .


URL: http://www.bankosanat.ir/News/بررسی-برنامه-های-رونق-تولید-سال-98-درهم-اندیشی-با-وزرای-سابق.bos