شماره: 520299 تاریخ : 1399/07/07-10:56:47

با رسیدن موج دوم کرونا

اروپا با خطر رکود ثانویه روبرو است / اقتصاد 12 درصد آب رفت

اتحادیه اروپا در حال حاضر با موج دوم ویروس کرونا روبرو شده است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی می تواند یک بار دیگر آسیب شدیدی به اقتصاد این منطقه وارد کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، اتحادیه اروپا در حال حاضر با موج دوم ویروس کرونا روبرو شده است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی می تواند یک بار دیگر آسیب شدیدی به اقتصاد این منطقه وارد کند.

به علت محدودیت های قرنطینه ای شدیدی که در 3 ماهه دوم امسال برای مقابله با اولین موج شیوع کرونا در منطقه یورو وضع شد، اقتصاد این منطقه 11.8 درصد آب رفت.

اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند که در نیمه دوم 2020 اقتصاد اروپا از این سقوط ریکاوری شود اما حالا این پیش بینی ها با تردیدی جدی مواجه شده اند. بسیاری از دولت های اروپا در مواجهه با موج جدید مبتلایان، محدودیت های قرنطینه ای جدیدی را اعلام کرده و یا بازگشایی اقتصاد خود را کندتر کرده اند.

کارستن برزسکی، اقتصاددان ارشد آی ان جی، در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: احتمال رکود اقتصادی ثانویه، یعنی آب رفتن مجدد اقتصاد اروپا در 3 ماهه چهارم به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

او گفت که انتظار دارد در هفته های آتی محدودیت های قرنطینه ای بیشتری مانند آن چه در مادرید اسپانیا و لئون فرانسه وضع شده است، برقرار شود.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد آی اچ اس مارکیت گفت: ریسک بزرگی وجود دارد که در 3 ماهه چهارم شاهد یک رکود ثانویه باشیم.

داده های این هفته نشان داد که در ماه سپتامبر ریکاوری اقتصادی منطقه یورو متوقف شده است. شاخص مدیران خرید منطقه یورو در این ماه در 50.1 واحد قرار گرفت که حاشیه رشد بسیار اندکی را نشان می دهد.


URL: http://www.bankosanat.ir/News/اروپا-با-خطر-رکود-ثانویه-روبرو-است-اقتصاد-12-درصد-اب-رفت.bos