همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 993 تاریخ : 1390/04/21-00:00:00
,1,
گذر به نسخه جدید آدرس های اینترنتی ضرورت و اجبار است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

گذر به نسخه جدید آدرس های اینترنتی ضرورت و اجبار است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آدرس های اینترنتی نسخه چهار در دنیا تمام شده ،بنابراین گذر به نسخه جدید آدرس های اینترنتی یا IPV6 یک ضرورت و اجبار برای ایرا

به گزارش شبکه تحلیلی خبری بانک و صنعت ،'رضا تقی پور ' روز دوشنبه در همایش تخصصی گذر به IPV6 افزود: گزارش های جهانی نشان می دهد که آدرس های اینترنتی در دنیا تمام شده و کشورهایی که درخواست آدرس جدید دارند، با جواب منفی روبرو می شوند، به همین دلیل توزیع نسخه شش پروتکل اینترنت یا IPV6 در دنیا شروع شده است.
وی گفت: تا سال 2010 بیش از دو هزار بلوک آدرس اینترنتی نسخه شش در دنیا توزیع شده بود و تقریبا همه کشورها در حال مهاجرت به IPV6 هستند .
وی افزود: استرالیا از سال 1999 ، مصر از سال 2004 ، لبنان از سال 2000 ، چین از 2003 و پاکستان از سال 2006 و کره جنوبی از سال 2001 گذر به IPV6 را آغاز کرده اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه مهاجرت به IPV6 در ایران با تاخیر و از سال گذشته شروع شده است ، اما هم اکنون تمام ساز و کارها مهیا شده و امیدواریم با سرعت مناسی کار را به انجام برسانیم .
تقی پور تاکید کرد: مهاجرت به IPV6 برای کشور ما یک ضرورت و اجبار است و باید تا چهار سال آینده بتوانیم این کار را انجام بدهیم ، چون بعد از آن کار سخت تر خواهد شد .
وی بااشاره به اینکه طرح آزمایشی انتقال به IPV6 صورت گرفته ، کمیته راهبردی و سند راهبردی آن نیز تهیه شده و آماده ابلاغ است ، افزود: امروز کشور ما در آستانه یک تحول بزرگ در عرصه مدیریت شبکه IP (آدرس های اینترنتی ) و ایجاد شبکه ملی اطلاعات است .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز شرایط خاصی بر مدیریت اینترنت جهانی حاکم است و شبکه اینترنت جهانی در دست عده ای مشخص قرار دارد.
تقی پور افزود: با توجه به آسیب های امنیتی که در شبکه اینترنت جهانی اتفاق می افتد ، جا دارد که همه متخصصان در مجامع جهانی این آسیب ها و موضوعات مربوط به آن را بگشایند و کشورها و بخصوص ملل در جریان این مسایل قرار گیرند.
به گفته ی وی در کنار کاربردهای بسیار اینترنت، جاسوسی وسرقت اطلاعات یکی از آسیب های اصلی این شبکه است ، به همین جهت ضرورت ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور احساس می شود و وزارت ارتباطات در برنامه پنجم توسعه مکلف به پیگیری آن شده است .
تقی پور افزود: توسعه اینترنت در ایران بر اساس طرحی از پیش تنظیم شده ، انجام نگرفته و ابعاد مختلف مدیریت یکپارچه بر این شبکه وجود ندارد، به همین دلیل بحث ایجاد شبکه ملی اطلاعات را مطرح کردیم که نقطه عطفی در تاریخ مدیریت شبکه کشور است .
وی افزود: شبکه ملی اطلاعات ، پایداری و امنیت برای کشور و حفاظت از اطلاعات مهم را به ارمغان می آورد.
وی افزود: برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات باید تک تک اجزا شبکه اینترنت فعلی بازنگری شود که حاصل این کار یک مدیریت بومی یکپارچه است که امنیت را برای استفاده کنندگان و پهنای باند وسیع و سرعت بالای اینترنت را برای کشور به ارمغان خواهد آورد . ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران