صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519129 تاریخ : 1399/06/18-12:32:59
,10028,10029,
99؛ سال طلایی توسعه سلامت است

وزیر بهداشت:

99؛ سال طلایی توسعه سلامت است

وزیر بهداشت سال 99 را سال طلایی توسعه سلامت خواند و در عین حال گفت: با توجه به بازگشایی مدارس از استان ها می خواهیم نظارت خود را بر رعایت موارد بهداشتی افزایش دهند.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سعید نمکی در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت از سری پروژه های پویش سراسری ره سلامت با درود بر روح بلند شهدای کربلا، دفاع مقدس، حرم و مدافع سلامت، در ارتباط ویدیوکنفرانسی با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، گفت: خوزستان کربلای دیگری است برای ما؛ از روزهای آغازین دفاع مقدس بچه های خوزستان دست خالی و با امکانات کم در مقابل رژیم بعث ایستادند. ما همواره مدیون خاک خوزستان هستیم و آنچه که برای این استان انجام می دهیم حتی پاسخ یک قطره از خون شهدای این خطه نیست.

وی با اشاره به تلاش کادر درمان در استان خوزستان برای مهار کرونا، ادامه داد: با مهار این بحران توانستید سیلی محکمی بر دهان کسانی بزنید که مدعی بودند جمهوری اسلامی ایران به خوزستان بها نمی دهد و آنجا را رها کرده است. در این بحران بزرگ حتی یک خوزستانی عزیز پشت درب های بیمارستان نماند. به قول شهید زنده در دل ها سردار سلیمانی، ما ملت امام حسین (ع) هستیم و با ایستادگی در مقابل هجمه ها تاریخ ساز خواهیم شد.

نمکی در ارتباط ویدیوکنفرانسی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: یکی از استان های موفق در مهار کرونا استان فارس بود. در اوج تحریم های ظالمانه و شرایط سخت توانستیم بیش از گذشته به توسعه سلامت کشور بپردازیم. امسال سال طلایی توسعه حوزه سلامت خواهد بود، زیرا برای اولین بار در تاریخ ایران 10 هزار و 600 تخت عادی و 2هزار تخت ICU به ناوگان تخت های کشور اضافه خواهیم کرد. این اهداف در راستای افتتاح 1400 پروژه بهداشتی درمانی تا 12 فروردین 1400 خواهد بود که با کمک خیرین و همکاران دلسوزم میسر می شود.

وزیر بهداشت در ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی جهرم، تاکید کرد: اگر همدلی و وفاق کادر درمان و مسئولین با یکدیگر نبود، این موفقیت در کنترل کرونا حاصل نمی شد. اطبا از گذشته به دلیل کمک برای به دست آوردن سلامت مورد توجه ویژه مردم بودند تا جایی که برخی آنها را هم ردیف انبیا می دیدند. امیدوارم با همکاری دوستانم پروژه بیمارستان 330 تخت خوابی جهرم که از زمان حضورم در سازمان برنامه و بودجه پیگیر آن هستم، به زودی افتتاح شود.

وی با بیان اینکه شاید هر یک و نیم قرن یکبار بیماری گسترده ای مانند کرونا در کشورها به وجود آید، اظهار کرد: استان هایی که امروز در خدمتشان بودیم از ابتدای سال 1398 درگیر مشکلاتی مانند سیل نیز بودند. به یاد می آورم که یکی از سخت ترین شب های زندگی من شبی بود که در شیراز سیل آمد و به چشم خود شاهد تلاش همکارانم برای مهار ورود آب به بیمارستان بودم. با نگاه به آن ایام امیدوارم از شرایط فعلی هم گذر کنیم.

وی در خاتمه سخنان خود با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: یکی از غصه های بزرگ من از دست دادن کادر درمانی است که سال ها برای تحصیل و علم طبابت سختی کشیده اند. عزیزانی که به دلیل عدم رعایت و سهل انگاری و نزدن ماسک توسط برخی افراد از دست می روند. با توجه به بازگشایی مدارس از استان ها می خواهیم نظارت خود را بر رعایت موارد بهداشتی افزایش دهند.

در بخش دیگری از مراسم دکتر سید کامل تقوی نژاد_معاون توسعه وزیر بهداشت، در مورد سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت، گفت: امروز 53 پروژه بهداشتی درمانی در سه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور، فارس و جهرم با متراژی بالغ بر 40 هزار و 831 متر مربع و با اعتبار 2هزار و 800 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با تشکر از تامین اعتبار انجام این طرح، افزود: 325 تخت عادی و ویژه، تکمیل بخش های بیمارستانی، احداث مراکز خدمات جامع سلامت و... امروز بهره برداری می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران