سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 317073 تاریخ : 1396/12/22-12:17:15
,6,17,
96.7 درصد تعهدات ساخت و تولید خودرو در سال 96 تحقق یافت/ در زمینه ایمنی خودروها در کنار سازمان ملی استاندارد هستم

محمد شریعتمداری در مراسم تحویل 200 دستگاه خودرو تجاری سایپا دیزل:

96.7 درصد تعهدات ساخت و تولید خودرو در سال 96 تحقق یافت/ در زمینه ایمنی خودروها در کنار سازمان ملی استاندارد هستم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 96.7 درصد از تعهدات ساخت و تولید خودروی امسال کشور که یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو بوده است، انجام شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد شریعتمداری در مراسم تحویل 200 دستگاه خودرو تجاری توسط سایپا دیزل با تبریک فرارسیدن بهار و سال نو، یادآور شد: مروز به صورت نمادین 200 دستگاه خودرو را از مجموعه 200 هزار دستگاه طرح نوسازی حمل و نقل عمومی را که در سه سال باید اجرا شود، در اختیار رانندگان قرار می دهیم.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال حدود 16 هزار دستگاه کامیون و کشنده تولید و تحویل رانندگان قرار داده می شود، افزود: در راستای طرح نوسازی حمل و نقل عمومی هر ساله 70 هزار دستگاه را باید تولید و تحویل رانندگان بدهیم.
شریعتمداری با یادآوری اینکه در طرح نوسازی ناوگان درون شهری 85 درصد منابع را در اختیار شهرداری ها قرار داده شد،گفت: در دولت یازدهم برای نخستین بار آلاینده سازها و سهم آنها از آلودگی کلانشهرها و ذرات معلق مورد محاسبه قراررگرفت ، در آن بررسی ها مشخص شد 27 درصد از مجموعه آلاینده سازهای متحرک متعلق به خودروهای فرسوده است‌.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با تاکید و حمایت و پیگیری رییس جمهور به پیش رفت، تصریح کرد: ورود وزارت نفت و بانکهای عامل به این طرح و تصویب مصوبات لازم با این پیگیری ها محقق شد.
شریعتمداری با بیان اینکه ورود قطعات منفصله مورد نیاز خودروها در طرح نوسازی ناوگان تا پایان خردادماه و حداکثر تا تیرماه انجام شود، افزود: 96.7 درصد از تعهدات ساخت و تولید خودروی امسال کشور که یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو بوده است، انجام شده است.

در زمینه ایمنی خودروها در کنار سازمان ملی استاندارد هستم

وی شرط اول در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی رعایت استانداردهای لازم دانست و اضافه کرد: عمق بخشیدن به ساخت تولید در داخل کشور( به عنوان هدف مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در این طرح) بدون استاندارد سازی فاجعه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ایمنی سرلوحه استانداردهای ما است، تصریح کرد: در قدم بعدی آلایندگی و سایر استانداردها از جمله مصرف سوخت کمتر قرار دارند، به تدریج باید استانداردها را پاس کرد. از سوی دیگر در زمینه ایمنی خودروها من در کنار سازمان ملی استاندارد هستمارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 219
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه