همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 963 تاریخ : 1390/04/21-00:00:00
,17,
خداحافظ صفرهای بی ارزش پول ملی!!

دلخوش: حذف صفر از پول ملی معاملات اقتصادی را کارآمدتر می‌کند

خداحافظ صفرهای بی ارزش پول ملی!!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که ایران می‌تواند با فراهم کردن زمینه‌ها و زیرساخت‌های اقتصادی لازم،‌ تجربه موفقی در حذف صفر از پول ملی داشته باشد،‌ گفت: ا

 کاظم دلخوش اباتری" افزود: افزایش نرخ تورم در چند سال اخیر و لزوم تلاش برای کنترل و کاهش آن مهم‌ترین علت تصمیم دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این تصمیم امور تجاری و تبادل کالا را تسریع ‌می‌کند و موجب تغییرهای دیگری نیز در ساختار اقتصادی کشورمی شود.

وی با بیان این که تعامل با پول نقد کمتر کار خرید و فروش را برای مردم آسان می کند،‌ تصریح کرد: تجربه ۵۰ کشور در حذف تعدادی از صفرها از پول ملی، تجربه موفقی بوده است و ایران نیز با شرط فراهم کردن زمینه‌های مناسب و متعادل اقتصادی همچون تثبیت نرخ ارز،‌ افزایش نرخ رشد اقتصادی و توسعه تولید در کشور می‌تواند در گروه کشورهای موفق در حذف صفر از پول ملی قرار بگیرد.

دلخوش تأکید کرد: بعید به نظر می‌رسد که حذف صفر از پول ملی تأثیر چشمگیری بر  کنترل نرخ تورم داشته باشد، اما بی‌تردید موجب کارآمدی معاملات اقتصادی خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: ارزش پول ملی در قیاس با پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۷۴ برابر کمتر شده است که با حذف این چهار صفر می‌توان ارزش آن را دوباره افزایش داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران