همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 950 تاریخ : 1390/04/21-00:00:00
,9,
قیمت برنج بومی کمتر از 3400 تومان !!

قیمت برنج بومی کمتر از 3400 تومان !!

دبیر انجمن برنج پیش بینی کرد: بهای برنج در فصل برداشت به طور قطع به کمتر از 3 هزار و 400 تومان خواهد رسید.

به گزارش روزسه شنبه شبکه تحلیلی، خبری بانک و صنعت : جمیل علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج با اعلام این مطلب اظهار داشت: به طور معمول در فصل برداشت جدید که از نیمه مرداد آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه می یابد، قیمت برنج در بازار کاهش می یابد.
وی افزود: با توجه به وجود 520 هزار هکتار از اراضی شالیزاری در شمال کشور، بیشترین میزان عرضه برنج به بازار در زمان برداشت از مزارع شمال رخ می دهد.
علیزاده شایق ادامه داد: در فصل برداشت شالیزارهای شمال، به دلیل ثبات در تقاضا و افزایش عرضه، قیمت برنج با کاهش مواجه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در اواخر مهر برنج سایر استان ها به بازار وارد می شود اما این محصول عمدتا در محل تولید و بازارهای محلی به مصرف می رسد.
دبیر انجمن برنج گفت: در مهر ماه تقاضا برای برنج به صورت ثابت وجود دارد اما عرضه کاهش می یابد، در نتیجه شاهد صعود قیمت ها خواهیم بود.
وی اظهار داشت: محصول برنج در تیرماه به بالاترین قیمت خود در بازار می رسد.
علیزاده شایق افزود: افزایش بهای برنج با توجه به تغییر در بهای حامل های انرژی و همچنین نرخ تورم سالانه امری طبیعی است.

وی گفت: در حال حاضر بهترین نوع برنج در بازارهای شمال به قیمت 3 هزار و 300 تومان عرضه می شود که در مقایسه با افزایش بهای سایر کالاها نظیر تخم مرغ و غیره چندان غیر منطقی نیست.
دبیر انجمن برنج تصریح کرد: اگر محصول تولید شمال با قیمت 4 هزار و 300 تومان در بازار تهران عرضه می شود، اشکال از سیستم کنترلی است که نتوانسته بازار را تنظیم کند.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 148
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران