سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 265852 تاریخ : 1395/11/12-13:07:10
,10030,
90 هزار نوزاد طی 6 ماه در بیمارستان های تامین اجتماعی متولد شدند

90 هزار نوزاد طی 6 ماه در بیمارستان های تامین اجتماعی متولد شدند

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیش از 90 هزار نوزاد در 6 ماهه نخست امسال در بیمارستان ‌های سازمان تامین اجتماعی متولد شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان تامین اجتماعی، محمدعلی همتی اظهار کرد: طی این مدت در 60 بیمارستان ملکی این سازمان، 90 هزار و 308 مورد زایمان انجام گرفت که 31 درصد از کل این زایمان‌ ها مربوط به مادرانی بود که برای اولین بار مادر می شدند.

همتی ، مجموع سزارین‌ های انجام شده در مراکز ملکی را 41 هزار و 785 مورد بیان کرد که 25 درصد این شمار به مادرانی تعلق داشت که برای بار اول ، بارداری را تجربه می کردند.
وی ادامه داد:‌ همچنین 65 درصد سزارین ها نیز به مادرانی مربوط می شد که سزارین آنها تکراری بود و 10 درصد از سزارین ‌های انجام شده هم مربوط به مادرانی گزارش شد که زایمان قبلی آنها به روش زایمان طبیعی بوده است.
وی ادامه داد: در 6 ماهه اول سال 1395، تعداد 460 هزار و 56 نفر بیمار در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی بستری شده ‌اند و میانگین درصد اشغال تخت بیمارستان ‌های ملکی سازمان در این مدت، معادل 74 درصد بوده است.
وی تصریح کرد: 66 درصد بیمارستان ‌های ملکی سازمان در همین مدت دارای اشغال تخت بیشتر از 70 درصد بوده است که به لحاظ طبقه ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رده مطلوب قرار دارد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: 21 درصد بیمارستان ‌های تامین اجتماعی در 6 ماهه اول سال 1395دارای اشغال تخت بین 60 تا 70درصد بوده و در رده متوسط قرار گرفته است .
همتی، اظهارکرد: بیش از 258 هزار مورد عمل جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی این سازمان انجام گرفته که بیشترین رشد در تقسیم بندی درصد موارد جراحی بستری، مربوط به عمل‌ های جراحی بزرگ بوده که از 14درصد در 6ماهه اول سال 94 با رشد 1 / 5 درصدی به 15 درصد در این مدت رسیده است.
سازمان تامین اجتماعی دارای 60 بیمارستان ملکی است که به همراه بیمارستان های طرف قرارداد به حدود 42 میلیون بیمه شده خود خدمات درمانی رایگان ارائه می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 120
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه