در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516266 تاریخ : 1399/04/29-16:04:54
,5,
9 استان و سه کلان شهر در وضعیت قرمز مصرف برق

9 استان و سه کلان شهر در وضعیت قرمز مصرف برق

بررسی نقشه برق کشور نشان می دهد که اکنون 9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز قرار دارند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، انتشار نقشه مصرف برق امروز 29تیر نشان می دهد، علاوه برآنکه 9 استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز مصرف برق قراردارند، پنج استان و یک کلانشهر نیزدر منطقه زردبه سر می برند.

اکنون استان های هرمزگان، بوشهر ،خوزستان، لرستان، کرمانشاه، مازندران، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی و کلانشهرهای مشهد، اهواز و تبریز در منطقه قرمز قرار دارند.
هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش 10 درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که اکنون با گرمای بالایی روبه رو شده اند و نیاز مبرمی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم سازند.
اکنون استان های سیستان و بلوچستان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و استان و کلانشهر تهران در منطقه زرد قرار دارند.
هموطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند با کاهش پنج درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی توسط هموطنان می تواند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیربسزایی داشته باشند.
استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران