همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 885 تاریخ : 1390/04/19-00:00:00
,17,
تزریق فوری سه میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای افزایش اعطای تسهیلات ساخت مسکن

دکتر احمدی نژاد در جلسه شورای عالی مسکن خبر داد:

تزریق فوری سه میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای افزایش اعطای تسهیلات ساخت مسکن

رییس جمهوری از تزریق 3 میلیارد دلار برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن مهر خبر داد.

رییس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن از اختصاص فوری سه میلیارد دلار از محل صندوق  توسعه ملی به بانک مسکن به عنوان پشتوانه اعطای تسهیلات ساخت مسکن خبر داد و گفت: این رقم که تا پایان شهریور به هفت میلیارد دلار رسیده و روند اعطای آن با سیر صعودی ادامه خواهد داشت نه تنها می‌تواند در کنترل قیمت مسکن بلکه در جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده و سوداگری در بخش مسکن موثر باشد.
دکتر محمود احمدی نژاد عصر امروز (شنبه) در جلسه شورای عالی مسکن بر ضرورت تشکیل یک هفته در میان جلسات این شورا برای بررسی آخرین وضعیت مسکن تاکید کرد و گفت: شورای عالی مسکن باید بطور روزمره بخش مسکن را تحت نظارت کارشناسی خود قرار داده و با اتخاذ تصمیمات راهگشا، آرامش پایداری را در بخش مسکن کشور حاکم کند.
رییس جمهور میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر در استان‌ها را بسیار مثبت و امیدوار کننده دانست و گفت: مسئولان بنیاد مسکن، وزارت مسکن و بانک‌های عامل عملکردی قابل قبول و در خور ستایش داشته‌اند و این امیدواری وجود دارد که امسال رقم ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور تحقق یابد.
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران تصریح کرد: باید واحدهای مسکن مهر استان تهران نیز همچون سایر استان‌ها تا شهریور ماه در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد تا کسانی که قصد جابجایی دارند بتوانند با آسودگی خاطر قبل از آغاز فصل درس و مدرسه در واحدهای مسکونی خود مستقر شوند.
رییس جمهور مسئولان مسکن مهر استان تهران را به تسریع در روند تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران مکلف کرد و گفت: واگذاری این واحدهای مسکونی ضمن جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در تهران ‏‏می‌تواند تثبیت و کاهش قیمت‌ها را به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: باید تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر استان تهران تا هفته دولت آماده واگذاری شود.
دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود روند احداث مسکن در روستاها را بسیار پرشتاب و امیدوار کننده توصیف و خاطرنشان کرد: چهره روستاها واقعا تغییر کرده و عمده خانه‌های روستایی نوساز شده‌اند که این امید را به روستاها برده است و این شکوفایی امید در روستاها انشاا... برکات و ثمرات زیادی خواهد داشت.
دکتر احمدی نژاد همچنین خطاب به مسئولان مسکن مهر و بانک‌های عامل تاکید کرد که تسهیلات مسکن مهر استان‌های سردسیر باید سریع‌تر و قبل از فرا رسیدن فصل سرما تخصیص یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران