تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515931 تاریخ : 1399/04/24-12:01:42
,10028,10029,
88 درصد مرگ های کرونا در مبتلایان بیماری های غیرواگیر / لحاظ دورکاری برای این بیماران

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد

88 درصد مرگ های کرونا در مبتلایان بیماری های غیرواگیر / لحاظ دورکاری برای این بیماران

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم مراقبت بیشتر از بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر در شرایط کرونایی، گفت: 88 درصد از مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید- 19 در افرادی اتفاق افتاده که به یکی از بیماری های غیرواگیر مبتلا بودند.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سیما سادات لاری با بیان اینکه 88 درصد از مرگ ومیرهای ناشی از بیماری کووید- 19 در افرادی اتفاق افتاده که به یکی از بیماری های غیرواگیر مانند بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی، سرطان ها و دیابت مبتلا بودند، گفت: این موضوع اهمیت ایجاد توزان میان ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کووید- 19 و بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر را بیش از پیش نشان می دهد.

وی افزود: در عین حال مساله چاقی هم در این زمینه مطرح است و حتی چالش چاقی کودکان و نوجوانان یکی از مباحث مهم در زمینه مقابله با بیماری کووید 19 محسوب می شود. باید توجه کرد که بیماری های غیرواگیر یکی از مهم ترین عوامل تهدیدکننده سلامت در همه جهان محسوب می شوند و حتی در بحران کرونا نیز این موضوع ثابت شده است.

لاری ادامه داد: ذات بیماری های غیرواگیر به این شکل است که بیمار باید به صورت دائم تحت کنترل باشد. حال در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، برخی از این بیماران به خاطر ترس از مراجعه به مراکز درمانی، روند کنترل بیماری خود را متوقف کرده یا در آن اختلالی ایجاد کردند. این موضوع نباید اتفاق بیفتد و بیمارانی که به بیماری های غیرواگیر مبتلا هستند باید بیماری خود را کنترل کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در واقع این بیماران در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور نیازمند توجه و مراقبت بیشتری هستند. به همین دلیل برخی اقدامات مانند دورکاری برای کارکنانی که مبتلا به بیماری غیرواگیر هستند، در نظر گرفته شد. زیرا این افراد در دسته افراد پر ریسک برای ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته و احتمال مرگ و میر در این بیماران به مراتب بیشتر از سایر افراد است.

وی همچنین اظهار کرد: هرچند این مشکل در واقع یک بحران جهانی محسوب می شود، اما باید با اتکا به زیرساخت های نظام سلامت، روند مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر را تقویت کنیم و مراقبت بیشتری از این بیماران انجام شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران