همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 847 تاریخ : 1390/04/18-00:00:00
,8,
بزرگ‌ترین بورس دنیا متولد شد

بزرگ‌ترین بورس دنیا متولد شد

با موافقت سهامداران بورس نیویورک - یورونکست برای ادغام با بورس دویچه آلمان و انجام قرارداد رسما بزرگ‌ترین غول مالی دنیا متولد شد.

 به گزارش روز شنبه شبکه تحلیلی، خبری بانک و صنعت :موضوع ادغام بورس نیویورک - یورونکست با بورس دویچه آلمان ماه‌هاست در کانون اخبار مالی دنیا قرار دارد و مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته است تا اینکه روز گذشته خبرگزاری‌های خارجی از جمله شبکه خبری یورونیوز از انجام موافقت نهایی با این ادغام خبر دادند.
پیش‌بینی می‌شود با تولد این بورس جدید سهام نزدیک به 5هزار شرکت جدید دادو ستد شود که مجموع آنها ده‌ها هزار میلیارد دلار ارزش دارد. در حال حاضر بورس نیویورک-یورونکست بزرگ‌ترین مجموعه مالی دنیا تلقی می‌شودکه بیش از 4 هزار شرکت در آن عضو هستند. بورس نیویورک - یورونکست نیز پیش از این از ادغام بورس‌های آمریکا و اروپا شکل گرفته بود و اکنون با ادغام در بورس آلمان وارد مرحله جدید خواهد شد.
پس از آن، بورس نزدک در آمریکا که نوعی بازار فرابورس الکترونیک محسوب می‌شود با 2هزارو 700 شرکت دومین بورس بزرگ دنیاست و بورس‌های لندن و توکیو نیز هرکدام به‌ترتیب با 2 هزارو 675 و 2 هزارو 600 شرکت در رده‌های بعدی قرار دارند. با ادغام بورس نیوروک - یورونکست با بورس دویچه آلمان بزرگ‌ترین بورس دنیا که ماهیت اروپایی آمریکایی و آلمانی دارد متولد خواهد شد و به بزرگ‌ترین مجموعه مالی دنیا تبدیل می‌شود.
ادغام این 2 بورس، یک معامله سودآور برای آمریکا و آلمان است. بورس فرانکفورت به امکانات و اعتبارات بورس نیویورک دست می‌یابد و بورس نیویورک به بازار گسترده بورس در اروپا. بر همین اساس دیروز شبکه یورونیوز اعلام کرد: سهامداران شرکت مجری معاملات در بورس نیویورک با ادغام این بازار با همتای آلمانی‌اش دویچه بورس موافقت کردند و طی آن امکان دادوستد سهام 4 هزارو 215شرکت در بورس جدید فراهم خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران